Aktualności


Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Warszawie - wyniki i zdjęcia, dzień I (10.07.2009)


Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych odbyła się w weekend w dniach 10,11,12 lipca 2009 w Warszawie na terenie Klubu "Gwardia". Do pokazu zgłoszono ponad 3 tysiące psów należących do około 190 ras. Do ich oceny zaproszono wielu wspaniałych sędziów kynologicznych z Polski i z zagranicy.
Przybyło wiele pięknych psow, doskonale przygotowanych i pokazanych przez właścicieli. W każdej z ras wybrano najpiękniejszego jej przedstawiciela, który później reprezentował rasę w konkurencjach finałowych. Zwycięzcy ras walczyli o podium w swojej grupie FCI, a z kolei zwycięzcy grup konkurować będą o tytuł najpiękniejszego psa wystawy (BIS).

Celem wystawy psów jest wyłonienie do dalszej hodowli najlepszych suk i psów, zdrowych, pozbawionych wad anatomicznych, zrównoważonych psychicznie.

W piątek, 10 lipca 2009, zaprezentowały się psy z pięciu grup FCI / 4, 6, 7, 9, 10 /.
O godz. 15.30 rozpoczęły się konkurencje finałowe.
Przedstawiamy Państwu wyniki i zdjęcia finalistów dnia pierwszego:

Najpiękniejsza para:
Sędzia: Andrzej Kaźmierski
1 lokata: Wyzły weimarskie krótkowłose: MR.PRESIDENT Imperium Star FCI, IVETTE Imperium Star FCI
2 lokata: Setery irlandzkie: SAHIB Ankalima, SELEN Ankalima
3 lokata: Shih Tzu: BELMONDO Merlot, CLEOPATRA Merlot

para


Najpiękniejsza grupa hodowlana:
Sędzia: Denis Kuzelj
1 lokata: Hodowla Chartów rosyjskich" "Contra Lege"
2 lokata: Hodowla Seterów irlandzkich: "Arisland"
3 lokata: Hodowla Beagle: "Catulus"

grupa


Najpiękniejszym szczenięciem tego dnia finałów został:
Sędzia: Andrzej Mania
1 lokata: Basset hound: DUTCH DESIN van Grunsven
2 lokata: chihuahua krótkowłosy: Mano Puma BONA
3 lokata: Jamnik długowłosy miniaturowy: GILLES Słodki Urwis

szczenięta



Najpiękniejszy Weteran:
Sędzia: Boris Spoljaric
1 lokata: Seter irlandzki: TELL ME YOU CARE FOR ME Dostojne Szałaputy
2 lokata: Chart rosyjski Borzoj: Solovyev SERY ZHEMCHUG
3 lokata: Whippet: Meradith LUBA MA

weterany



Najpiękniejszy Pies Rasy Polskiej:
Sędzia: Zygmunt Jakubowski
1 lokata: Gończy polski: FAGOT Ze Szczypiornickich Pól
2 lokata: Chart polski: INCITATUS Arcturus
3 lokata: Ogar polski: FAGOT Ogary z Mławy

Najpiękniejszy Pies Rasy Polskiej



Najpiękniejszy junior dnia:
Sędzia: Luis Pinto Teixeira
1 lokata: Chiński Grzywacz: Volshebnaja Loshadka SHALIMAR
2 lokata: Jamnik długowłosy miniaturowy: Toklarama's ESPRESSO
3 lokata: Cavalier King Charles Spaniel: LOVE STORY Dobry Rok

młodzież



Zwycięzca grupy FCI 4:
Sędzia: Sandor Szabo
1 lokata: Jamnik długowłosy miniaturowy: Toklarama's ESPRESSO
2 lokata: Jamnik krótkowłosy standardowy: Delbruggers QUAX
3 lokata: Jamnik krótkowłosy miniaturowy: CHANCE ON SUCCESS Asocjacja

grupa 4



Zwycięzca grupy FCI 6:
Sędzia: Aleksander Skrzyński
1 lokata: Beagle: Alotorius Old Glory PACEMAKER AT ADEKATOS
2 lokata: Posokowiec bawarski: FIGO Koguci Pazur
3 lokata: Gończy polski: FAGOT Ze Szczypiornickich Pól

grupa 6



Zwycięzca grupy FCI 7:
Sędzia: Henryk Fonfara
1 lokata: Wyżeł czeski szorstkowłosy - FOUSEK: MIOT Barłóg
2 lokata: Wyżeł niemiecki krótkowłosy: DON z Czarnego Dworu
3 lokata: Seter angielski: Wansleydale ORSZAK PRINCE

grupa 7



Zwycięzca grupy FCI 9:
Sędzia: Paweł Szemraj
1 lokata: Shih Tzu: Symarun's LOOK OUT DRARCUS
2 lokata: Cavalier King Charles Spaniel: Babbler's MARLLOW
3 lokata: Pudel miniaturowy: NUTLEE LINGREY SUEY

grupa 9



Zwycięzca grupy FCI 10:
Sędzia: Gerard Jipping
1 lokata: Chart perski: Mazra'e Gangall BUNNAHABHAIN
2 lokata: Wilczarz irlandzki: GEISHA Festina
3 lokata: Chart rosyjski Borzoj: FAWORYTA FRANCUZA Polot

grupa 10



Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Zachęcamy także do zapoznania sie z pozostałymi wynikami i fotorelacjami, które umieszczone będą w najbliższym czasie.
-dzień II
-dzień III
-Nowofundlandy
-Polski Owczarek Podhalański

podajlape.pl