Aktualności


MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA PSÓW RASOWYCH w WARSZAWIE - 11–12 lipca 2015 roku


Miejsce:
HIPODROM - Szwadron Jazdy RP
WARSZAWA - STARA MIŁOSNA, ul. I Praskiego Pułku 89


Organizator wystawy - Związek Kynologiczny w Polsce,
Oddział w Warszawie ma przyjemność zaprosić - jak co roku w drugi weekend lipca - na Międzynarodową Wystawę Psów Rasowych.

Zostało zgłoszonych ponad 2500 czworonogów 223 ras, przyjadą psy z Polski i zagranicy - aż 23 krajów.
Każdy pies zostanie oceniony przez sędziego kynologicznego, otrzyma opis i dyplom, a te najpiękniejsze również medale i puchary.
Do oceny psów zostało zaproszonych 27 międzynarodowych sędziów kynologicznych polskich i zagranicznych.

Ringi wystawowe rozmieszczone sa na dużej przestrzeni Hipodromu.
Ring honorowy i przygotowawczy jest usytuowany pod dużym namiotem, chroniacym przed deszczem i słońcem. Na wystawie rozstawione są namioty ZKwP dające cień oraz schronienie w czasie deszczu.
Wystawcy będą mogli przebierać w karmach dla psów, kosmetykach, akcesoriach do pielęgnacji czworonogów, które oferować będą liczne stoiska handlowe. W stoisku gastronomicznym serwowane będzie dobre, świeże i smaczne jedzenie - specjały z grilla, sałatki, zimne napoje, aromatyczna kawa i orzeźwiające lody oraz sorbety. Nie zabraknie też francuskich naleśników.

Oceny w ringach rozpoczynają się od godziny 10.00, konkurencje finałowe od godziny 15.00.

Pierwszego dnia wystawy - 11.07.2015 oceniane będą psy
z następujących grup FCI: 1 – owczarki i nne psy pasterskie, 3 - teriery,
6 – psy gończe i rasy pokrewne, 7 - wyżły, 8 – aportery, płochacze i psy dowodne oraz 10 – charty. Ponadto rasy jeszcze nie uznane przez FCI.
Drugiego dnia - 12.07.2014 zaprezentują się przedstawiciele kolejnych grup FCI: 2- pinczery, sznaucery, molosy i szwajcarskie psy górskie,
4 - jamniki, 5 – szpice i psy w typie pierwotnym oraz 9 - psy ozdobne
i do towarzystwa.

Każdy dzień wystawy kończyć bedą konkurencje finałowe:
wybór najlepszego psa ras polskich, użytkowych, najlepszej pary oraz grupy hodowlanej, najpiękniejszego młodszego szczenięcia, szczenięcia, weterana, juniora oraz najpiękniejszego przedstawiciela ocenianych
Grup FCI.

W niedzielę zostanie wybrany najpiękniejszy z najpiękniejszych przedstawicieli Grup FCI - czyli Best in Show. Wyboru dokona doświadczony sędzia z Rosji, mający uprawnienia sędziowskie
na wszystkie rasy FCI - p. Eugeny Kuplyauskas

Przez dwa dni wystawy trwać bedzie konkurs na najlepszego Młodego Prezentera. W tej konkurencji sędzia nie ocenia psa tylko umiejętności człowieka, jego stosunek do zwierzęcia, łatwość nawiązania kontaktu
z czworonogiem i fachowe zaprezentowanie.

W sobotę 11 lipca br. - na tym samym terenie odbędzie się również KLUBOWA WYSTAWA DOGÓW NIEMIECKICH, na którą zgłoszono ponad 150 psów we wszystkich umaszczeniach.

Czekamy na Państwa od godziny 10.00

Organizator wystawy

Zarząd Oddziału Warszawskiego ZKwP
www.warszawa.zkwp.pl
tel. 22 618 25 70, 22 618 25 66


podajlape.pl