Katalog: Przydatne adresy

Znajdź adres w internecie

Hodowle (1499)
Reproduktory (475)
Weterynarze (117)
Gabinety fryzjerskie (328)
Szkoły treserskie (239)
Sklepy zoologiczne (159)
Hotele dla psów (268)
Kluby i stowarzyszenia (43)
Zawężanie wyszukiwania
Rasa:
Województwo:

   

via Rivendall - Polski owczarek nizinny

W tym roku 23 listopada minęło 10 lat od momentu zarejestrowania przydomka hodowlanego „Rivendall”. 29 grudnia 1999 roku przyszedl na świat pierwszy miot”A” po założycielce naszej hodowli ARONI znad Kośna, córce ETERA z Banciarni i WERBENY z Gangu Długich. ARONIA okazała się doskonałą suką hodowlaną, wydała na świat wiele wybitnych ponów. Poprzez swoje dzieci (suki i psy) istnieje w rodowodach wielu hodowli w kraju i za granicą.
Najbardziej wartościowe potomstwo ARONI to: ABSOLWENT i AFERA po PREMIERZE Oligarchia, BORYS po RENDIM KONTEKST Nadwiślan oraz GROG po FURMANIE Konkury. To tylko 4 pony, ale każdy z nich odniósł niebagatelne sukcesy wystawowe i zasługi dla hodowli ponów.
Z bardzo udanego skojarzenia ARONI i PREMIERA w hodowli pozostały ABSOLWENT i AFERA. Obydwa szybko uzyskały tytuły Interchampiona i Championa Polski, ale największy sukces dla naszej hodowli miała przynieść AFERA, która w 2002 roku zdobyła tytuł Zwycięzcy Świata i Rasy w Amsterdamie w dużej stawce ok.80 ponów.
Jest to suka o doskonałej anatomii oraz ruchu, co znalazło potwierdzenie w opisach wielu sędziów.
Dla nas jako hodowców liczy się najbardziej jej potomstwo. AFERA w czterech miotach dochowała się 9 championów Polski, Szwecji, Finlandii, Danii, Norwegii i USA, do tej pory dwóch interchampionów (MANEK HONEYSUCLE i OLIWKA) a także trzech Vice Zwycięzców Świata (MANEK HONEYSUCLE, VIVA AFERA, OLIWER). O klasie potomstwa AFERY świadczy dwukrotny tytuł Najlepszej Suki Hodowlanej Wystaw Klubowych 2007 i 2008.
W hodowli po AFERZE, ze skojarzenia z MAZUREM z Gangu Długich, pozostała w hodowli (Ch. PL i S. oraz Vice Zwyc. Świata '08) VIVA AFERA, natomiast (Ch.PL) VERENA HONEYSUCLE zapoczątkowała hodowlę Ponów "Perłowy Ogród".
Z dwóch połączeń z ALASZEM z Gangu Długich na uwagę zasługują: (Ch.PL,Zwyc.Kl.Cs.'07) MASKOTKA, która znalazła dom w hodowli "z Hogwartu", (Int.Ch.,Ch.S,N,Dk) MANEK HONEYSUCLE, (Int.Ch.,Ch.PL,Młodz.) OLIWKA - stanowiąca wzmocnienie hodow

Rasa: Polski owczarek nizinny , Związek Kynologiczny: Wrocław

Województwo: Dolnośląskie

Miejscowość: Wołów

Kontakt: e-mail: napisz do nas   tel.: 713197012, 666544051

Strona www: www.rivendall.pl

Nasze psy z naszej hodowli cztery pokolenia