Poradnik - ostatnio dodane porady

Wybierz rasę:

Porady: 151 do 160 z 180 wyświetlane po 10

Upały, wystawy i psy - ostrzeżenie....

Sezon wystawowy jest w całej pełni, zbliżamy się do coraz większych upałów, nie wszyscy wystawcy są świadomi skutków wysokiej temperatury. Z pewnością większość hodowców, którzy jeżdżą od lat, pokonując setki a nawet tysiące kilometrów w największe upały, byli świadkami różnych drastycznych przypadków, które często kończyły się tragicznie na skutek przegrzania, jak też uduszenia się psa z powodu braku powietrza. Pamiętajmy że pies w przeciwieństwie do innych zwierząt oraz ludzi nie wydziela potu i nie znosi tak dobrze wysokich temperatur jak my.

czytaj całość »


Wystawa Psów w Bytomiu 2008 - fotogaleria

Dnia 18 maja 2008 odbyła się w Bytomiu Wystawa Psów Rasowych
wystawa w Bytomiu była warta obecności psich miłośników - zorganizowana na wysokim poziomie. Przyjechały psy, wielu, także niezwykle rzadkich ras, a wszystkie cechowało profesjonalne przygotowanie.

czytaj całość »


Testy dla szczeniąt

Testy dla szczeniąt mają na celu rozróżnienie ich zachowań i przewidzenie ich reakcji jako dorosłych. Pomagają określić typ charakteru psa, jego wrażliwość na bodźce, przydatność do szkolenia i możliwość dostosowania do warunków, w których będzie przebywał.
Większość testów przeprowadzana jest w wieku 6-7 tygodni.

czytaj całość »


Kilka rad odnośnie zakupu szczeniaka Bernardyna (aktualne również w kontekście innych ras)

Kilka rad odnośnie zakupu szczeniaka.

Jeśli chcemy żeby nasze oczekiwania były spełnione w każdym calu, nie kupujmy pieska w „pseudo-hodowlach” czy na targu, giełdzie, nie mamy nigdy pewności co do pochodzenia. Sam wygląd nie świadczy jeszcze o wszystkim, mały szczeniaczek na pierwszy rzut oka każdy jest ładny. Problemy często zaczynają się dopiero w trakcie lub po wyrośnięciu naszego pupila...

czytaj całość »


Wyścigi Psich Zaprzęgów

Wyścigi psich zaprzęgów to dyscyplina, w której występuje podział zawodów ze względu na dystans:
• wyścigi krótkodystansowe (sprinty)
• średniodystansowe (midy)
• długodystansowe (longi)

czytaj całość »


Wystawa Psów w Opolu 2008 - fotoreportaż

W dniach 26-27 kwietnia 2008 odbyła się w Opolu 28 Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych, której towarzyszyły dwie wystawy klubowe

chartów i psów do towarzystwa. Zgłoszono do oceny prawie 3500 psów blisko 200 ras. wystawa w Opolu została świetnie zorganizowana,

przemyślana, na wysokim, europejskim poziomie.
Najpiękniejszym psem wystawy został dwuletni Chow-chow, który ze swoja właścicielką przyjechał z Litwy.

Psy przyjechały pięknie przygotowane, często rzadkich ras - warto było być widzem. Prezentujemy krótki fotoreportaż:

czytaj całość »


Otyłość u psów

Ryzyko dla zdrowia, jakie niesie ze sobą kilka zbędnych kilogramów – to temat tak ograny, że już coraz mniej nas interesujący. Nadwaga i otyłość wciąż jednak stanowią w wielu krajach poważny problem zdrowotny, a specjaliści alarmują, że w ubiegłych latach sytuacja jeszcze się pogorszyła. Choć dobrze wiemy, że dla zachowania kondycji powinniśmy więcej ćwiczyć i mniej jeść, trudno nam stosować się do tych rad – ulegamy i stresowi, i wszechobecnym pokusom. Niestety, epidemia otyłości nie omija też naszych zwierząt. Otyłych jest dziś blisko 50% psów

czytaj całość »


Zapalenie stawów u psów

Zapalenie stawów występuje nie tylko u ludzi, ale także u około 20% dorosłych psów. Jest to postępująca choroba zwyrodnieniowa, która powoduje uszkodzenie chrząstki stawowej i zmiany zapalne w obrębie stawu, a w ich konsekwencji – przewlekły ból. Ponad połowa psów dotkniętych zapaleniem stawów nie jest jednak leczona, ponieważ objawy kliniczne przypisuje się wyłącznie „starości”

zwierzęcia. Tymczasem, zlekceważenie tej choroby może doprowadzić do zaniku aktywności ruchowej i uporczywego bólu, a więc znacznie pogorszyć jakość życia psa.

Zapalenie stawów zazwyczaj występuje wtedy, gdy tkanka chrzęstna, pełniąca funkcję poduszki chroniącej kości, zużywa się szybciej niż jest odnawiana, co powoduje obrzęk i bolesność stawów.

czytaj całość »


Dyscypliny Sportu Psich Zaprzęgów - Bikejoring

W tym artykule zajmiemy się dyscypliną nazywaną "Bikejoring". Bikejoring to dyscyplina sportu psich zaprzęgów, w której zaprzęg składa się z maszera poruszającego się na rowerze i psa. Wyścigi tej dyscypliny odbywają się w warunkach bezśnieżnych.
Podpis

czytaj całość »


Alergia u psów - choroby skóry

Choroby skóry należą do najczęstszych powodów wizyt w gabinetach weterynaryjnych. Praktycznie każdy właściciel psa miał mniejsze lub większe kłopoty dermatologiczne u swego pupila. Przyczyną tego stanu rzeczy są coraz częściej występujące choroby o podłożu alergicznym. Psy mające wrodzoną predyspozycje do nadwrażliwości na czynniki zewnętrzne nazywane są atopowymi.

Czynnikami uczulającymi mogą być:

- jad pchli
- alergeny pokarmowe
- alergeny wziewne
- alergeny kontaktowe

Przeczytaj więcej....

czytaj całość »