Poradnik - ostatnio dodane porady

Wybierz rasę:

Porady: 31 do 40 z 180 wyświetlane po 10

"Sophie, wróć!" Historia psa-rozbitka - Emma Pearse

"Sophie, wróć!" Historia psa-rozbitka" - Emma Pearse ,
przełożyła:
Katarzyna Skawran

Premiera odbyła się 11 czerwca 2012
Historia Sophie odbiła się głośnym echem na całym świecie

Sophie, młoda suczka należąca do rasy australijskich psów pasterskich, w czasie rejsu po oceanie, gdy niespodziewanie zrywa się wiatr, wypada za burtę. Zrozpaczeni właściciele są przekonani, że stracili ją na zawsze. Kiedy po kilku miesiącach dowiadują się, że ktoś próbuje schwytać dzikiego psa, dostrzeżonego na jednej z okolicznych bezludnych wysp, rodzi się w nich nadzieja...

czytaj całość »


Psy i koty wciąż tyją – wyniki raportu ‘Stan Zdrowia Zwierząt Domowych 2012’

Fala otyłości u psów i kotów narasta. Tylko w ciągu ostatnich pięciu lat odsetek zwierząt cierpiących z powodu otyłości wzrósł o 37% w przypadku psów i aż 90% w przypadku kotów
– wynika z opublikowanego w maju raportu ‘Stan Zdrowia Zwierząt Domowych 2012’ przygotowanego przez należącą do firmy Mars, Inc. sieć specjalistycznych Szpitali dla Zwierząt BANFIELD®. Opracowanie przedstawia aktualnie najpowszechniejsze choroby, jakie dotykają psy i koty w USA.

czytaj całość »


Światowa Wystawa Psów Rasowych Austria 2012 - Polacy i ich osiągnięcia - piątek 18.05.2012

Światowa Wystawa Psów Rasowych odbyła się w dniach 18-20 maja 2012 w Salzburgu w Austrii.

Prezentujemy wszystkich zwycięzców, oraz reprezentantów naszego kraju na tej wystawie, do których udało się nam dotrzeć ( jeśli kogoś pominęliśmy, przepraszamy - wynikało to z braku dostępu do informacji, bądź niemożności skontaktowania się - prosimy o dosłanie danych i zdjęć, postaramy się uzupełnić fotoreportaż; za wyrozumiałość w tej kwestii z góry dziękujemy)

Dzień I.
Piątek - 18.05.2012

czytaj całość »


Alergia pokarmowa u psów - Właściciele nie zdają sobie sprawy z alergii pokarmowych u swoich pupili

Z badań przeprowadzonych na zlecenie firmy Butcher’s Pet Care jednoznacznie wynika, że zdecydowana większość polskich psów nie cierpi na alergię pokarmową. Takiej deklaracji udziela aż 91% właścicieli ankietowanych przez TNS OBOP. Bardzo podobny obraz wyłania się z identycznych badań rynku węgierskiego - aż 93% posiadających psy jest pewnych, że ich psy nie mają alergii.

Dane te są, co najmniej zaskakujące,...

czytaj całość »


V Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Rzeszowie - fotorelacja

Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych odbyła się w weekend w dniach 11-12 luty 2012 w Rzeszowie. Już po raz piąty wystawa ta o międzynarodowej randze nie zawiodła oczekiwań wystawców i widzów.
Przedstawiamy Państwu krótką fotorelację z obu dni wystawy:

czytaj całość »


Zima z psem

Jak prawidłowo odżywiać psa zimą? Czy w jego diecie powinno wprowadzić się zmiany?

Zimowy posiłek powinien być dostosowany do potrzeb fizjologicznych psa, jego rasy, wielkości, wieku, stanu zdrowia oraz poziomu aktywności fizycznej. Należy pamiętać, że psy ras miniaturowych i małych, psy umięśnione, szczupłe i wysportowane tracą w okresie zimy dużo więcej energii niż ich więksi koledzy. U ras o usposobieniu łagodnym utrata energii następuje znacznie wolniej. W obu przypadkach warto inwestować w wysokiej jakości gotowe karmy pełnowartościowe o odpowiednio dobranej wartości energetycznej, a w okresie zimowym podawać jej zwierzęciu o ok. 20-30 % więcej.

czytaj całość »


Międzynarodowe wyścigi psich zaprzęgów - już wkrótce rusza Husqvarna Tour 2012 w Jakuszycach

To już tradycja - co roku jedne z najtrudniejszych, międzynarodowych wyścigów psich zaprzęgów biją rekordy! Ponad 700 psów zaprzęgowych na starcie, prawie 150 km trasy, śnieg, sportowa rywalizacja, 70 najlepszych ekip z całego świata i pełne emocji widowisko; to wszystko już na początku stycznia, w ramach Husqvarna Tour VI. Miejsce zawodów - Jakuszyce, nazywane polską Alaską, gwarantuje przeżycie niecodziennej przygody w czarującym, zimowym otoczeniu polskich Karkonoszy...

Husqvarna Tour

czytaj całość »


KRAJOWA WYSTAWA PSÓW RASOWYCH - ZIELONA GÓRA 18.09.2011 - fotorelacja

W dniu 18 września 2011 roku odbyła się w Zielonej Górze Krajowa Wystawa Psów Rasowych.


Prezentujemy Państwu fotoreportaż z wystawy:

czytaj całość »


Twój ulubieniec też chce jeść smacznie i zdrowo - doradzają eksperci w całej Polsce

Jak prawidłowo wybrać karmę dla kota? Czym różni się dieta szczeniaka od dorosłego psa? Czy zwierzęta mogą jeść to samo co ludzie? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą eksperci podczas jesiennej edycji akcji „Jedz smacznie i zdrowo”, która rusza w hipermarketach Carrefour w całej Polsce.

czytaj całość »


„Uśmiech Pupila” - badania weterynaryjne za złotówkę w całej Polsce.

1 września ruszyła akcja „Uśmiech Pupila” poświęcona profilaktyce zdrowotnej zwierząt domowych. Jest to ósma edycja kampanii, organizowanej przez Polskie Stowarzyszenie Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt i firmę Hill’s Pet Nutrition. Co roku w akcji uczestniczą setki klinik weterynaryjnych w całej Polsce.

czytaj całość »