Poradnik - rasa Alaskan Malamute

Wybierz rasę:

Porady: 1 do 10 z 126 wyświetlane po 10
poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... 13 następna

Międzynarodowe wyścigi psich zaprzęgów - już wkrótce rusza Husqvarna Tour 2012 w Jakuszycach

To już tradycja - co roku jedne z najtrudniejszych, międzynarodowych wyścigów psich zaprzęgów biją rekordy! Ponad 700 psów zaprzęgowych na starcie, prawie 150 km trasy, śnieg, sportowa rywalizacja, 70 najlepszych ekip z całego świata i pełne emocji widowisko; to wszystko już na początku stycznia, w ramach Husqvarna Tour VI. Miejsce zawodów - Jakuszyce, nazywane polską Alaską, gwarantuje przeżycie niecodziennej przygody w czarującym, zimowym otoczeniu polskich Karkonoszy...

Husqvarna Tour

czytaj całość »


II KRAJOWA WYSTAWA PSÓW RASOWYCH GRUPY V - Nowa Ruda Słupiec 28.05.2011 r, wyniki i zdjęcia

Dnia 28 maja 2011 odbyła się II Krajowa Wystawa Psów Rasowych grupy V. Zapraszamy na fotorelację z konkurencji finałowych.

BEST IN SHOW

czytaj całość »


Bikejoring - Zawody Hills Cup w Czechach

Podpis
Maj to początek sezonu dla wielu dyscyplin sportowych, dla zawodników startujących z psami ze względu na nadchodzące wysokie temperatury jest to początek okresu roztrenowania i letniego odpoczynku. Sezon startowy zakończył się pierwszą edycją Hills Cup w czeskim Plzeň.

czytaj całość »


Rasy psów zaprzęgowych

Sport zaprzęgowy opiera się na pracy człowieka z psami czterech ras: alaskan malamute, pies grenlandzki, samojed i husky syberyjski. Są to rasy uznane przez Międzynarodową Federację Kynologiczną (FCI), która zalicza je do grupy V – szpiców i psów ras pierwotnych, gdzie tworzą sekcję 1 – nordyckich psów zaprzęgowych.
Alaskan
Współczesne rasy północnych psów zaprzęgowych zostały stworzone przez ludy zamieszkujące przez tysiące lat Arktykę. Grupy etniczne osiadłe na terenach północnej Kanady i Grenlandii oraz te na północy Eurazji wyhodowały własne typy psów, które były protoplastami malamutów alaskańskich, psów grenlandzkich, huskich syberyjskich i samojedów.
Obecnie rasy psów zaprzęgowych różnią się wyglądem, ale posiadają wspólne cechy umożliwiające życie w trudnych warunkach klimatu arktycznego. Wszystkie doskonale wykorzystują pokarm i dysponują zdolnością szybkiej regeneracji organizmu. Straty ciepła ograniczają do minimum dzięki zwartej, krótkiej budowie, małym, trójkątnym uszom i okrywie włosowej, która składa się z dwóch warstw: bardzo gęstego i zwartego podszerstka oraz twardych i ściśle przylegających, długich włosów okrywowych.

czytaj całość »


Wyścigi Psich Zaprzęgów

Wyścigi psich zaprzęgów to dyscyplina, w której występuje podział zawodów ze względu na dystans:
• wyścigi krótkodystansowe (sprinty)
• średniodystansowe (midy)
• długodystansowe (longi)

czytaj całość »


Dyscypliny Sportu Psich Zaprzęgów - Bikejoring

W tym artykule zajmiemy się dyscypliną nazywaną "Bikejoring". Bikejoring to dyscyplina sportu psich zaprzęgów, w której zaprzęg składa się z maszera poruszającego się na rowerze i psa. Wyścigi tej dyscypliny odbywają się w warunkach bezśnieżnych.
Podpis

czytaj całość »


"Zimno" - codzienność psich zaprzęgów.

Zimno…nawet bardzo zimno, o północy było z minus 20…i ten wiatr, cały kemping bujał się jak żaglówka. Jest 6:30…i nie ma na to rady, trzeba wstawać…Wygramolić się ze śpiwora, ubrać we wszystko co jest, wychodząc z przyczepy pstryknąć jeszcze czajnik z wodą…Nie, to nie na kawę…..to dla psów…. Podpis

Siódma rano – rozpoczął się kolejny dzień na zawodach psich zaprzęgów gdzieś w Polsce. Tak samo jak na Alasce, tak jak w Skandynawii czy na Alpejskich lodowcach, dziesiątki lampek czołowych przywołuje świt… Psy, wyciągane po nocy ze swych boksów na kołach, przeciągają się leniwie, wytrzepują szron z nastroszonych futer, łaszą się do nóg poganiacza myśląc tylko o śniadaniu....

czytaj całość »


"Mgnienie" - o budzącej się pasji do sportu z psem.

Ten pies to będzie radykalna zmiana w państwa życiu. Nowe obowiązki, zburzony rozkład poukładanego dnia, pogryzione ulubione kapcie, rzeczy, które będą ginąć i rzeczy, które się będą pojawiać – jak choćby kałuża na waszym wełnianym dywanie.... To brzmi poważnie, a ty z niedowierzaniem patrzysz na ośmiotygodniowe, kudłate szczęście, które zaraz zabierzesz do domu. To brzmi zabawnie, gdy przez okno spoglądasz na kilkanaście husky we własnym kenelu, i za Bogi nie możesz sobie przypomnieć, który był pierwszy w waszym blokowym mieszkanku. Mieszkanku? No tak – mieliśmy mieszkanie....A potem przyszły psy...!
W Polsce są ludzie, którzy zarazili się wirusem psich zaprzęgów - i tak im zostało. Nie byli nigdy na Alasce ani w podbiegunowej Skandynawii – choć właśnie tam o ten rodzaj infekcji najłatwiej. Nie wyssali swego psiego losu z mlekiem matki – bo jeżeli nawet dziadek kiedykolwiek rozwoził pocztę, to robił to co najwyżej Rometem, na pewno nie psim zaprzęgiem.

czytaj całość »


Psie sporty

Przegląd podstawowych psich sportów

czytaj całość »


Wielka gonitwa psich zaprzęgów - Husqvarna Tour 2015

Właśnie zakończyła się VIII edycja Międzynarodowego Wyścigu Psich
Zaprzęgów Husqvarna Tour 2015! Na Polanie Jakuszyckiej w dniach 5 - 8
lutego na starcie stanęło prawie 70 ekip z 16 krajów świata. W tym roku
załogi, pokonując górskie trasy, walczyli z mrozem, wiatrem i śniegiem.
Na podium stanęli Polacy, Austriacy, Czesi oraz Niemcy.
Podpis

czytaj całość »


poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... 13 następna