Poradnik - rasa Wilczarz irlandzki

Wybierz rasę:

Porady: 31 do 40 z 117 wyświetlane po 10

KRAJOWA WYSTAWA PSÓW RASOWYCH - ZIELONA GÓRA 18.09.2011 - fotorelacja

W dniu 18 września 2011 roku odbyła się w Zielonej Górze Krajowa Wystawa Psów Rasowych.


Prezentujemy Państwu fotoreportaż z wystawy:

czytaj całość »


Twój ulubieniec też chce jeść smacznie i zdrowo - doradzają eksperci w całej Polsce

Jak prawidłowo wybrać karmę dla kota? Czym różni się dieta szczeniaka od dorosłego psa? Czy zwierzęta mogą jeść to samo co ludzie? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą eksperci podczas jesiennej edycji akcji „Jedz smacznie i zdrowo”, która rusza w hipermarketach Carrefour w całej Polsce.

czytaj całość »


„Uśmiech Pupila” - badania weterynaryjne za złotówkę w całej Polsce.

1 września ruszyła akcja „Uśmiech Pupila” poświęcona profilaktyce zdrowotnej zwierząt domowych. Jest to ósma edycja kampanii, organizowanej przez Polskie Stowarzyszenie Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt i firmę Hill’s Pet Nutrition. Co roku w akcji uczestniczą setki klinik weterynaryjnych w całej Polsce.

czytaj całość »


Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Warszawie; 16-17 lipca 2011 - wyniki i zdjęcia

W weekend - 16 i 17 lipca 2011 roku odbędzie się w Warszawie MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA PSÓW RASOWYCH Zapraszamyna teren Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, ul. Kartezjusza 1

czytaj całość »


Suzy Becker: "MÓJ PIES JEST NAJLEPSZYM PSEM NA ŚWIECIE"

Suzy Becker "Mój pies jest najlepszym psem na świecie",
przełożyła:
Magdalena Moltzan-Małkowska.

Premiera 25 maja 2011, album
Wydawnictwo W.A.B. Sp. z o.o.


Szalone i wylewne powitania, lizanie po twarzy, gryzienie po rękach, osobliwe prezenty wygrzebane ze śmietnika – psy okazują miłość na wiele sposobów. „Nikt nie wita mnie tak jak ona, nawet jeśli nie było mnie tylko 45 sekund” – niejeden miłośnik psów podpisze się pod tym wyznaniem. I pod wieloma innymi.

czytaj całość »


Wakacje bezpieczne dla psa - uwaga na kleszcze i inne pasożyty

Chętnie spędzamy wakacje wspólnie ze swoimi zwierzakami. Często jednak nie zdajemy sobie sprawy jakie niebezpieczeństwa grożą naszym pupilom w czasie podróży oraz w jakich częściach Europy występuje szczególne ryzyko zarażenia chorobami rozprzestrzenianymi przez pasożyty zewnętrzne.

czytaj całość »


Kleszcze - jak zabezpieczyć naszego psa.

Jak zabezpieczyć naszego psa przed kleszczami podczas wakacji? Jakie choroby mogą wywołać kleszcze u naszych pupili? Jakie preparaty przeciwkleszczowe dostępne są na naszym rynku? Czyli co powinieneś wiedzieć przed wyjazdem na wakacje.

czytaj całość »


Jak człowiek udomowił psa ... a pies człowieka

Jak udomowiono człowieka……
Fakt, że to pies, najlepszy i najstarszy przyjaciel człowieka został udomowiony jako pierwszy od zawsze nie ulegał wątpliwości. Przez lata zastanawiano się jednak, kto był jego bezpośrednim przodkiem. Wreszcie badania DNA mitochondrialnego wskazały jednoznacznie na wilka. Pozostały jednak pytania: Kiedy? Jak? i Dlaczego?

czytaj całość »


Geneza problemów natury psychologicznej u psów domowych.

Na zachodzie już w latach osiemdziesiątych ubiegłego stulecia, w Polsce dopiero w ostatnich latach pojawili się specjaliści zajmujący się psychiką psa. Mówi się o nich zoopsycholodzy lub doradcy behawioralni, a spełniają funkcję podobną do ludzkich psychologów i psychiatrów. Skąd nagłe zapotrzebowanie na tego typu specjalistów? Czy to tylko moda czy konieczność? Jeśli konieczność, to powstaje pytanie, co takiego stało się w dwudziestym stuleciu, że nasi bracia mniejsi potrzebują nie tylko lekarzy leczących ich fizyczne przypadłości, ale i specjalistów, którzy będą leczyć ich dusze.

Ludzie zawsze byli ciekawi, jakie tajemnice kryją się w głowach innych ludzi, ale i zwierząt. Nie ma w tym nic dziwnego, że wśród zwierząt najbardziej ciekawił ich pies, najbliższy w końcu przyjaciel ze świata zwierzęcego. Opowiadali rozmaite historie, przypisując swoim podopiecznym ludzki punkt widzenia i jak najbardziej ludzki system wartości. Te potoczne wyobrażenia zapewne wcześniej przekształciłyby się we współczesną zoopsychologię, gdyby nie wyrok, jaki na zwierzęta, a więc także na psa bezlitośnie wydał Kartezjusz, orzekając, iż każdy zwierzęcy organizm jest to ożywiony mechanizm, pozbawiony możliwości odczuwania bólu, a także, jako maszyna niezdolny do samodzielnego myślenia. Miłośnicy psów, dla których zwierzę to było często najbliższym pomocnikiem w trudach codziennej pracy i najbardziej zaufanym przyjacielem w chwilach odpoczynku, wiedzieli swoje, ale przez długie lata nikt nie odważył się przeciwstawić wyrokowi słynnego myśliciela.

Prawdziwy boom na zoopsychologię pojawił się w drugiej połowie dwudziestego stulecia, choć podwaliny pod jej współczesną wersję położyli naukowcy w latach międzywojennych. Zwykle tak jest, że jakaś gałąź wiedzy zaczyna się gwałtownie rozwijać, gdy pojawia się zapotrzebowanie na jej owoce. Co takiego wydarzyło się w życiu psiej populacji, że rynek księgarski jest wręcz zalewany kolejnymi książkami zgłębiającymi tajemnice psiej duszy, a wszelk

czytaj całość »


Jak dobrze wychować szczenię?

W rozwoju psa najważniejszą rolę odgrywają pierwsze miesiące jego życia. To - jak zaopiekujemy się naszym szczenięciem i w jaki sposób będziemy go wychowywać odbije się na jego przyszłym charakterze i osobowości.

Szczenię możemy zabrać do domu, gdy skończony ono 7 tydzień życia. Wcześniej nie powinno się tego robić, by szczenię pobrało ważne lekcje wychowania od swojej mamy. Od nich także, w dużej mierze zależy przyszły charakter i osobowość szczenięcia.

czytaj całość »