Poradnik - ostatnio dodane porady

Wybierz rasę:

„Zdrowie na 4 Łapach” -już we wrześniu badania weterynaryjne za złotówkę.

1 września rusza kolejna edycja programu „Zdrowie na 4 Łapach”, poświęconego profilaktyce zdrowotnej zwierząt domowych. Organizatorami akcji są Polskie Stowarzyszenie Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt i firma Hill’s Pet Nutrition. W tym roku program, noszący nazwę „Uśmiech Pupila”, będzie skupiał się na problemie chorób przyzębia i jamy ustnej u zwierząt domowych. Przez cały wrzesień w wybranych przychodniach weterynaryjnych na terenie całego kraju, za symboliczną złotówkę właściciele czworonogów będą mogli przeprowadzić badania kontrolne swoich pupili.


Uśmiech Pupila


Dolegliwości związane z jamą ustną są aktualnie jednym z najpowszechniejszych schorzeń wśród wszystkich zwierząt domowych. Najnowsze badania udowodniły, że 85% populacji psów i kotów powyżej 1 roku życia cierpi z powodu różnego zaawansowania chorób przyzębia. Z tego powodu Polskie Stowarzyszenie Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt oraz firma Hill’s Pet Nutrition zdecydowały się stworzyć program „Uśmiech Pupila”, który będzie doskonałą okazją do zwrócenia uwagi właścicieli zwierząt na problemy stomatologiczne ich pupili.

Większość właścicieli zwierząt nie zdaje sobie sprawy, że stany zapalne jamy ustnej bywają częstą przyczyną chorób serca, nerek oraz innych komplikacji zdrowotnych u zwierzęcia. Choroby jamy ustnej nie tylko są przyczyną nieprzyjemnego zapachu, ale powodują rozprzestrzenianie się infekcji na inne tkanki i organy. Najbardziej narażone na tego typu schorzenia są psy małych ras, wśród których ponad 85% osobników w wieku 3 lat ma uszkodzone najważniejsze organy wewnętrzne.

Plan regularnych konsultacji u weterynarza oraz zasięganie informacji na temat odpowiedniej prewencji i żywienia zwierzęcia dają doskonałe rezultaty w zapobieganiu i walce z chorobami jamy ustnej. Akcja „Uśmiech Pupila” ma zachęcić właścicieli zwierząt do takiego postępowania oraz uświadomić im jak ważna jest dbałość o higienę zębów i jamy ustnej pupila. Dodatkowo program ma zwrócić uwagę na kluczowe znaczenie diety w walce z chorobami jamy ustnej u zwierząt.

W czasie akcji „Uśmiech Pupila” w gabinetach weterynaryjnych, które wezmą udział w programie, będzie można nie tylko zbadać swojego czworonoga za złotówkę, ale również otrzymać materiały edukacyjne i promocyjne, które ułatwią właścicielom zwierząt dbanie o zdrowie czworonogów. Wiele cennych informacji na temat programu „Uśmiech Pupila” można zdobyć dzwoniąc pod numer 22 781 26 40 lub odwiedzając stronę internetową www.usmiechpupila.pl, na której zamieszczono interesujące artykuły na temat problemu chorób przyzębia u zwierząt domowych, porady lekarzy weterynarii oraz listę gabinetów weterynaryjnych, biorących udział w akcji.Redakcja

powrót