Poradnik - ostatnio dodane porady

Wybierz rasę:

„Uśmiech Pupila” - badania weterynaryjne za złotówkę w całej Polsce.

1 września ruszyła akcja „Uśmiech Pupila” poświęcona profilaktyce zdrowotnej zwierząt domowych. Jest to ósma edycja kampanii, organizowanej przez Polskie Stowarzyszenie Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt i firmę Hill’s Pet Nutrition. Co roku w akcji uczestniczą setki klinik weterynaryjnych w całej Polsce.


Uśmiech Pupila


Kontynuując zeszłoroczny program, „Uśmiech Pupila” skupia się na problemie chorób przyzębia i jamy ustnej u zwierząt domowych. Przez miesiąc (od 1 do 30 września) w wybranych przychodniach weterynaryjnych na terenie całego kraju, za symboliczną złotówkę właściciele czworonogów będą mogli przeprowadzić badania kontrolne swoich pupili. Lista klinik jest dostępna na www.usmiechpupila.pl.

Dolegliwości związane z jamą ustną są aktualnie jednym z najpowszechniejszych schorzeń wśród wszystkich zwierząt domowych. Badania udowodniły, że 85% populacji psów i kotów powyżej 1 roku życia cierpi z powodu różnego zaawansowania chorób przyzębia. Z tego powodu Polskie Stowarzyszenie Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt oraz firma Hill’s Pet Nutrition wspólnie organizują program, który będzie doskonałą okazją do zwrócenia uwagi właścicieli zwierząt na problemy stomatologiczne ich pupili. Także dla weterynarzy „Uśmiech Pupila” to sprzyjająca okoliczność dla wprowadzenia higieny jamy ustnej do programu profilaktycznego w ich praktyce.

Choroby jamy ustnej nie tylko są przyczyną nieprzyjemnego zapachu, ale powodują rozprzestrzenianie się infekcji na inne tkanki i organy. Większość właścicieli zwierząt nie zdaje sobie sprawy, że stany zapalne jamy ustnej bywają częstą przyczyną chorób serca, nerek oraz innych komplikacji zdrowotnych u zwierzęcia. Stosując się do zaleceń lekarzy weterynarii właściciele zwierząt mogą zapobiec niepotrzebnym cierpieniom.Szczegółowe badania dowodzą, iż 98% właścicieli zwierząt nie dba o higienę jamy ustnej swoich zwierząt. Z powodu braku odpowiedniego leczenia 66% zwierząt z pierwszym stopniem kamienia nazębnego ulega poważniejszym schorzeniom.

Kolejnym problemem na który należy zwrócić uwagę jest pourazowe uszkodzenia zębów, na kóre często są narażone psy żyjące poza domem.
Plan regularnych konsultacji u lekarzy weterynarii oraz zasięganie informacji na temat odpowiedniej prewencji i żywienia zwierzęcia dają doskonałe rezultaty w zapobieganiu i walce z chorobami jamy ustnej. Akcja „Uśmiech Pupila” ma zachęcić właścicieli zwierząt do takiego postępowania oraz uświadomić im jak ważna jest dbałość o higienę zębów i jamy ustnej pupila. Dodatkowo program ma zwrócić uwagę na istotne znaczenie diety w walce z chorobami jamy ustnej u zwierząt.

W czasie akcji „Uśmiech Pupila” w gabinetach weterynaryjnych, które biorą udział w programie, można nie tylko zbadać swojego czworonoga za złotówkę, ale również otrzymać materiały edukacyjne i promocyjne, które ułatwią właścicielom zwierząt dbałość o zdrowie czworonogów.Redakcja

powrót