Atlas psów - lista ras: Niemiecki terier myśliwski (Jagdterier)

 

Niemiecki terier myśliwski (Jagdterier)


Dane ogólne
Długość życia: 10-15 lat
Pies wzrost: 33-40 cm
Pies waga: 9-10 kg
Suka wzrost: 33-40 cm
Suka waga: 7,5-8,5 kg


Informacje o rasie
Wzorzec rasy »
Hodowcy »
Reproduktory »
Ogłoszenia - szczeniaki/psy »
Porady i artykuły »
Mini galeria
Galeria zdjęć »
Filmy »

Cechy tej rasy:Opis rasy:
Niemiecki Terier Myśliwski jest psem żywym, pełnym temperamentu, rzadko tylko bywa nieśmiały. Łatwo przywiązuje się do człowieka, a ze względu na wzrost może być trzymany w mieszkaniu. Zawsze, gdy zajdzie potrzeba staje w swojej obronie. Ma wszelkie warunki po temu, by stać się przyjacielem człowieka zarówno w mieście, jak i na łonie natury.

Jest zahartowany i odporny, nie wymaga nadmiernej pielęgnacji.

Niemiecki Terier Myśliwski(Jagdterier) jest zdyscyplinowany, odważny, wykazuje wrodzoną ciętość na drapieżniki. W łowiectwie może być używany jako norowiec, dzikarz, tropowiec, płochacz i aporter. Jego niewielki wzrost ułatwia trzymanie go w mieście. Wymaga on jednak dużo ruchu i częstej praktyki w łowiectwie. Jest silny, odporny i mało wrażliwy, lecz nie jest agresywny w stosunku do ludzi.

Trzeba przyznać, że hodowcom tej rasy udało się przede wszystkim odnośnie przymiotów myśliwskich, którym w hodowli poświęcono więcej uwagi niż eksterierowi, stworzyli "maszynę do polowania". Przydatność tego psa w łowiectwie jest wybitna. Zadowala ona myśliwego, który nie szuka piękna, lecz skuteczności. Oczywiście i inne rasy terierów myśliwskich wykazać się mogą taką sprawnością, jednakże przeciętna wykazanych wyników jest u niemieckich terierów myśliwskich(jagdterierów) zdecydowanie wyższa.

Mini galeria