Atlas psów - lista ras: Staffordshire Bull Terrier

 

Staffordshire Bull Terrier


Dane ogólne
Długość życia: 11-15 lat
Pies wzrost: 37-41 cm
Pies waga: 12,5-18 kg
Suka wzrost: 35-39 cm
Suka waga: 11-16 kg


Informacje o rasie
Wzorzec rasy »
Hodowcy »
Reproduktory »
Ogłoszenia - szczeniaki/psy »
Porady i artykuły »
Mini galeria
Galeria zdjęć »
Filmy »

Cechy tej rasy:Opis rasy:
Staffordshire Bull Terrier

Miękko nazywany Staffikiem, a także - w kraju pochodzenia rasy (Anglia) Staffordem. Można go "podpiąć" pod psy ras średnich (ok.40 cm.) o wyraźnej muskulaturze ciała. Sierść gładka bez podszerstka, przylegająca do ciała, lśniąca, nie wymaga pracochłonnej pielęgnacji. Musimy jednak pamiętać iż Staffik jest psem bardzo ciepłolubnym, bez odpowiednich warunków, trzymany tylko na zewnątrz, może stać się psem bardzo chorowitym, naturalnie ma skłonności do kataru.
Jest to rasa o zawsze miłym spojrzeniu i zupełnym braku odruchów dominacji w stosunku do człowieka, nosi nazwę NANY DOG (Psia Niania) z racji iż sprawdza się doskonale jako przyjaciel całej rodziny i znakomity towarzysz dla dzieci, jest psem cierpliwym i statecznym do nich (dzieci). Jednak pamiętajmy, że to my dorośli jesteśmy odpowiedzialni za naszych podopiecznych, wiec miejmy zawsze pod kontrola dzieci i przede wszystkim psa.

Staffordshire Bull Terrier jest zwierzęciem pewnym siebie, pełnym temperamentu, wiedzącym czego chce, ale jednak wbrew pozorom delikatnym i trzeba umieć z nim postąpić tak aby nie spaczyć mu tak wspaniałego charakteru i nie "zabić" jego wrodzonej miłości do człowieka!!!

Pies, który nieustannie merda ogonem do otoczenia - to Staffik - taki "gladiator o gołębim sercu".

Jednak baczną uwagę musimy mieć na występujące nieraz w jego charakterze skłonności do bójek z pobratymcami (z racji przeznaczenia rasy dawniej) sam może nie wszczynać awantur, ale sprowokowany może skutecznie się obronić .

Uwielbia wszystkie sporty ruchowe, "psie zabawy", a znakomicie sprawdza się w agility. Jest wspaniały i bardzo pomocny również w dogoterapii, niestety u nas w kraju, jednak rzadko używany - a szkoda !!!
Katarzyna Stachel
Hodowla "Staff-Ka"


Mini galeria