Atlas psów - lista ras: Flat coated retriever

 

Flat coated retriever


Dane ogólne
Długość życia: 10-15 lat
Pies wzrost: 59-61,5 cm
Pies waga: 27-36 kg
Suka wzrost: 56,5-59 cm
Suka waga: 25-32 kg


Informacje o rasie
Wzorzec rasy »
Hodowcy »
Reproduktory »
Ogłoszenia - szczeniaki/psy »
Porady i artykuły »
Mini galeria
Galeria zdjęć »
Filmy »

Cechy tej rasy:Opis rasy:
To jeden z sześciu Retrieverów, a zarazem jeden z tych najmniej popularnych. Rzec by można, że łączy w sobie przyjazny charakter goldena i chęć do pracy labradora. Przebywanie w towarzystwie człowieka, spełnianie jego oczekiwań i sprawianie mu przyjemności to nadrzędny cel Flata. Jak na wodnego aportera przystało świetnie odnajduje się w mokrym terenie, służąc swemu Panu jak tylko potrafi.

Potrzebuje ruchu, bo niewybiegany Flat to nieszczęśliwy Flat. Żywiołowość na dworze ustępuje natomiast miejsca spokojnemu usposobieniu w domu. Kocha dzieci, których widok wprawia jego ogon w nieustanny ruch. Niektórzy zresztą nazywają Flaty psami "z wiecznie falującymi ogonami". Dość późno, bo w wieku około dwóch lat, wyrastają ze swojej niepohamowanej młodzieńczości, co dla osób szukających zabawowego psa stanowi niewątpliwie dodatkowy atut.

Flat to bardzo inteligentny czworonóg, który z chęcią zapisze się ze swoim Panem na ćwiczenia i treningi. Ze względu na swoje cechy, tego Retrievera wykorzystuje się w dogoterapii. Służy opanowaniem i ciepłem chorym dzieciom i osobom niepełnosprawnym. To wszechstronna i niesamowita rasa, która wkrótce z pewnością podbije serca wielu osób i zajmie podium wśród uznanych i docenionych w Polsce ras.

Typowe cechy, czyli ABC Flata:

- Posłuszny;
- Przyjazny wobec dzieci. Pies służący w dogoterapii;
- Doskonały pies przewodnik dla niewidomych;
- Niekonfliktowy - w stosunku do innych psów oraz gatunków zwierząt;
- Inteligentny;
- Wrażliwy;
- Oddany człowiekowi;
- Towarzyski;
- Świetny pies towarzyszący i oczywiście wzorowy aporter i pies tropiący;
- Wykorzystywany jako pies poszukiwawczy .
Piotr Ziemiński
"Agniola"


Mini galeria