Poradnik - ostatnio dodane porady

Wybierz rasę:

Porady: 101 do 110 z 180 wyświetlane po 10

Wyżły niemieckie krótkowłose - wyniki wystawy CACIB RZESZÓW 2009

Zapraszamy miłośników rasy Wyżeł niemiecki krótkowłosy do zapoznania się z wynikami oceny na ringu z Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych - Rzeszów 7-8.02.2002. Psy oceniała Elżbieta Sobieszczańska.

czytaj całość »


Życie psa w wielkim mieście - „Sztuka dorastania”

Właścicieli psów, zwłaszcza szczeniąt trzeba edukować. Wiedza i umiejętności są podstawą, aby mieć dobrze ułożonego psiaka, radzącego sobie z życiem w wielkim i tłocznym mieście – mówi Alicja Duda ze Szkoły Pastel.

Katowice: Mały pies w śląskim mieście - Nowa inicjatywa na Śląsku

Blisko 90% psów żyjących w wielkim mieście narażonych jest na silny stres wywołany hałasem oraz dużą ilością ludzi. Czworonogi żyjące w śląskich miastach również. Stres sprawia, że przeciętny psiak boi się ulicy, spacerów, samochodów w nawet bawiących się dzieci.

pies w mieście

czytaj całość »


SEMINARIUM: "TRZY PŁASZCZYZNY POROZUMIENIA" w Bielsku - pozbądź się problemów z psem

MIEJSCE: Bielsko-Biała
CEL:
Najwięcej błędów wychowawczych właściciele psów popełniają w domach. Najczęściej nieświadomie. Szkolenia nie przynoszą rezultatów a właściciel traci cierpliwość i zaufanie do psa.
Dzieje się tak dlatego, ze opiekun nie działa konsekwentnie: z jednej strony nawiązuje z psem relacje partnerskie, z drugiej zaburza tę więź. Zdezorientowany pies staje się zawodny, incydentalnie wykonując polecenia.

czytaj całość »


Zaczynamy Nowy Rok - postanowienia właścicieli psów

Początek roku to dobry okres na noworoczne postanowienia. Najlepiej, aby były one przygotowane z myślą o naszych psach.

Jeśli nie masz pomysłów, oto kilka podpowiedzi:

czytaj całość »


Zatrucie cebulą u psów

Wiele z pokarmów przyjmowanych przez człowieka jest trujących dla zwierząt. Pies może zatruć sie między innymi cebulą ale także czekoladą lub rodzynkami.
Trująca jest zarówno cebula surowa, jak i gotowana. Substancje toksyczne to dwusiarczki, które powstają podczas przemian zachodzących w przewodzie pokarmowym zwierząt.

Podpis


Objawy:
Objawy zatrucia mogą się pojawić, gdy zwierzę zje ilość cebuli większą niż 0,5% jego masy ciała (dla psa ważącego 10 kg - 50 gram!). Zjedzenie dużej ilości cebuli może prowadzić nawet do śmierci!


Intensywność objawów zależy od ilości zjedzonej cebuli oraz od osobniczej wrażliwości zwierzęcia na zatrucie. Jeżeli zwierzę systematycznie jest karmione cebulą w małych ilościach, możliwy jest przebieg bezobjawowy, z laboratoryjnie widoczną niezbyt nasiloną anemią. W tych przypadkach pies/kot nadrabia ubytek krwi zwiększoną produkcją krwinek czerwonych w szpiku kostnym.

czytaj całość »


"Kliker - skuteczne szkolenie psa" - Karen Pryor

b>"Kliker - skuteczne szkolenie psa" - Karen Pryor

Dzięki tej książce dowiesz się, dlaczego pomyłki najlepiej jest ignorować, dlaczego karanie nie przynosi pożądanych efektów i dlaczego twój pies rozumie język „kliknięć” lepiej niż jakikolwiek inny.

Podpis

czytaj całość »


Mokry problem - nauka załatwiania się

Po męczącym dniu, wracamy do domu i chcemy tylko odpocząć. Nasz pies wita nas szczęśliwy, ale już od progu widzimy, że coś nie jest w porządku. No tak! Znowu mokra plama na dywanie!
Co z tym fantem zrobić? Skarcić psa? Wsadzić mu nos w kałużę? Ograniczyć ilość wody w misce?
Żaden z powyższych pomysłów nie jest dobry i zdecydowanie odradzam ich stosowanie.

Po pierwsze – Nie karć!

czytaj całość »


Wyniki i zdjęcia z wystawy psów POZNAŃ 2008, rasa: Bernardyn krótkowłosy i długowłosy

Wyniki i zdjęcia z wystawy psów która odbyła się w Poznaniu 2008 w dniach 8-9 listopada,
rasa: rasa: Bernardyn krótkowłosy i długowłosy


Zapraszamy miłośników rasy Bernardyn krótkowłosy i Bernardyn długowłosy do zapoznania się z wynikami oceny na ringu z Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych - Poznań 8-9.11.2008.

Przedstawiamy wyniki z ringu Bernardynów krótko i długowłosych.

czytaj całość »


Przedszkole dla szczeniąt - co powinien umieć 12 tygodniowy szczeniak

Czy warto iść ze szczeniakiem do psiego przedszkola i kiedy?

To pytanie często pojawia się w rozmowach z opiekunami szczeniaków. Czego można oczekiwać od psiego przedszkola i na co zwracać uwagę dokonując jego wyboru?

Wczesny okres życia szczeniaka pomiędzy 3 i 12 tygodniem życia (niektórzy autorzy piszą, że do 16 tygodnia) nazywa się okresem socjalizacji. Jest to czas, w którym mały pies uczy się reagować na wszystkie bodźce i sytuacje, które mają dla niego kluczowe znaczenie.

Uczy się komunikacji z innymi psami, ludźmi, zapoznaje się ze światem i z otoczeniem.

czytaj całość »


Wyniki i zdjęcia z wystawy psów BRNO 2008, rasa: Boston terrier

Zapraszamy miłośników rasy Boston terrier do zapoznania się z wynikami oceny na ringu z Krajowej Wystawy Psów Rasowych - Brno 19.10.2008.


Przedstawiamy wyniki z ringu Boston terrierów.

czytaj całość »