Poradnik - ostatnio dodane porady

Wybierz rasę:

Porady: 111 do 120 z 180 wyświetlane po 10

Wyniki i zdjęcia z wystawy psów BRNO 2008, rasa: Bernardyn krótkowłosy i długowłosy

Zapraszamy miłośników rasy Bernardyn krótkowłosy i Bernardyn długowłosy do zapoznania się z wynikami oceny na ringu z Krajowej Wystawy Psów Rasowych - Brno 19.10.2008. Psy oceniał Jaroslav Matyjas


Przedstawiamy wyniki z ringu Bernardynów krótko i długowłosych.

Oficjalne wyniki Bernardyny długowłose:

czytaj całość »


Żywienie starszych psów

Pewnie każdy właściciel psa stanął (lub stanie) przed dylematami związanymi ze starością swojego ulubieńca. Teraz trochę bardziej szczegółowo chciałabym zająć się tematem żywienia starzejących się psów.

czytaj całość »


Jak nauczyć psa pływać?

Wiele osób jest przekonanych, że wystarczy wrzucić psa do wody i będzie pływać. Tak jednak nie jest. Niektóre psy po takim przeżyciu panicznie wręcz boją się wody i uciekają jak najdalej od niej.

czytaj całość »


Wyniki i zdjęcia z wystawy w Zabrzu 2008 - rasa: Bernardyn krótkowłosy i długowłosy

Zapraszamy miłośników rasy Bernardyn do zapoznania się z wynikami oceny na ringu z wystawy w miejscowości Zabrze, która odbyła się w dniu 2008.10.12

Oficjalne wyniki:

czytaj całość »


Wyniki i zdjęcia z Europejskiej Wystawy Psów Budapeszt 2008- rasa: Bernardyn krótkowłosy i długowłosy

Zapraszamy miłośników rasy Bernardyn krótkowłosy i Bernardyn długowłosy do zapoznania się z wynikami oceny na ringu na Europejskiej Wystawie Psów w Budapeszcie na Węgrzech w dniach 3-5.10.2008. Psy pokazywane na tej wystawie walczyły o tytuły Zwycięzców Europy i Młodzieżowych Zwycięzców Europy.


Przedstawiamy wyniki z ringu Bernardynów krótko i długowłosych.

Oficjalne wyniki Bernardyny krótkowłose:

czytaj całość »


„Życie z Merlem” - Ted Kerasote

Po sukcesie książek „Psi rok” i „Dobry pies” ukazała się kolejna pozycja z tej serii - „Życie z Merlem”

czytaj całość »


Wyniki i zdjęcia z wystawy Rybnik-Kamień 2008 - rasa: Bernardyn krótkowłosy i długowłosy

Zapraszamy miłośników rasy Bernardyn do zapoznania się z wynikami oceny na ringu z wystawy w miejscowości Rybnik-Kamień, która odbyła się w dniu 2008.10.05
Sędziował Andrzej Kot

Oficjalne wyniki:

czytaj całość »


Wystawa psów rasowych: rasa Nowofundland - Wrocław 2008

Zapraszamy miłośników rasy Nowofundland do zapoznania się z wynikami oceny na ringu na wystawie międzynarodowej we Wrocławiu w dniu 28.09.2008.

Zgłoszonych było 15 psów oraz 18 suk tej rasy. Sędziowała Pani Magdalena Kozłowska.

czytaj całość »


"MÓJ PRZYJACIEL HENRY" - Nuala Gardner

"MÓJ PRZYJACIEL HENRY" z serii zapach pomarańczy

Niezwykła historia autystycznego chłopca i psa, który otworzył drzwi do jego świata.
Podpis

amie i Nuala Gardner nie byli zwyczajnymi rodzicami, którzy po prostu postanowili kupić do domu zwyczajnego psa. Ich synek cierpiał na wyjątkowo ciężką postać autyzmu, reagując straszliwymi napadami złości na najmniejsze odstępstwo od codziennej rutyny. Stan dziecka niszczył życie rodzinne. Gardnerowie każdą chwilę poświęcali na próby dotarcia do zamkniętego w autystycznym świecie Dale’a, by przyjść mu z pomocą, której tak rozpaczliwie potrzebował.

czytaj całość »


Jak ocenić charakter naszego psa?

Aby dobrać sposób postępowania i szkolenia do naszego psa musimy najpierw odpowiedzieć sobie na pytanie: z jakim typem psa mamy do czynienia? Jaki ma charakter i temperament, co go motywuje, a co straszy?

Wyobraźmy sobie że nagle w kuchni spada nam pokrywka robiąc duży hałas. Jeden pies zaledwie podniesie głowę i widząc, że nic się nie stało spokojnie zaśnie. Inny podbiegnie sprawdzić, czy razem z pokrywką nie spadł przypadkiem rosół. Jeszcze inny ucieknie w najdalszy kąt mieszkania i będzie się trząsł ze strachu.

czytaj całość »