Poradnik - ostatnio dodane porady

Wybierz rasę:

Porady: 141 do 150 z 180 wyświetlane po 10

Wyniki i zdjęcia z wystawy w Krakowie 2008 - rasa: Tosa Inu

Zapraszamy miłośników rasy Tosa Inu do obejrzenia fotorelacji, oraz do zapoznania się z wynikami na wystawie w Krakowie w dniu 28.06.2008

Zapraszamy:

czytaj całość »


Wyniki i zdjęcia z wystawy w Krakowie 2008 - rasa: Chart polski

Zapraszamy miłośników rasy Chart polski do zapoznania się z wynikami oceny na ringu na wystawie w Krakowie w dniu 29.06.2008

Zapraszamy:

Oficjalne wyniki:

czytaj całość »


Wyniki i zdjęcia z wystawy w Krakowie 2008 - rasa: Chart rosyjski Borzoj

Zapraszamy miłośników rasy Chart rosyjski Borzoj do zapoznania się z wynikami oceny na ringu na wystawie w Krakowie w dniu 29.06.2008

Zapraszamy:

czytaj całość »


Wyniki i zdjęcia z wystawy w Krakowie 2008 - rasa: Owczarek podhalański

Zapraszamy miłośników rasy Owczarek podhalański do zapoznania się z wynikami oceny na ringu na wystawie w Krakowie w dniu 29.06.2008

Zapraszamy:

czytaj całość »


Wyniki i zdjęcia z wystawy w Krakowie 2008 - rasa: Fila Brasileiro

Zapraszamy miłośników rasy Fila Brasileiro do obejrzenia fotorelacji, oraz do zapoznania się z wynikami na wystawie w Krakowie w dniu 28.06.2008

Zapraszamy:

czytaj całość »


Owczarek francuski Briard - wyniki i zdjęcia z wystawy w Krakowie 2008

Wyniki i zdjęcia z wystawy w Krakowie 2008 - rasa: Owczarek francuski Briard

Zapraszamy miłośników rasy Owczarek francuski Briard do fotorelacji, która przedstawia proces oceny i wyboru najpiękniejszego psa w rasie na wystawie w Krakowie w dniu 29.06.2008

Zapraszamy:

Do wystawy zgłosiło się 8 psów i 17 suk tej rasy. Jak każda z ras, Briardy podzielone były ze względu na płeć a w niej na klasy:
- szczenięta,
- młodzież
- pośrednia
- otwarta
- championy.

Oficjalne wyniki:

czytaj całość »


Nowofundlandy - wyniki i zdjęcia z wystawy w Krakowie 2008

W dniach 28-29 czerwiec 2008 odbyła się Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Krakowie. Zgłosiło się blisko 3000 psów.
Zapraszamy do poniższej fotorelacji, która przedstawia proces oceny i wyboru najpiękniejszego psa w danej rasie. Za przykład posłużą Nowofundlandy.
Zapraszamy:

czytaj całość »


Rasy psów zaprzęgowych

Sport zaprzęgowy opiera się na pracy człowieka z psami czterech ras: alaskan malamute, pies grenlandzki, samojed i husky syberyjski. Są to rasy uznane przez Międzynarodową Federację Kynologiczną (FCI), która zalicza je do grupy V – szpiców i psów ras pierwotnych, gdzie tworzą sekcję 1 – nordyckich psów zaprzęgowych.
Alaskan
Współczesne rasy północnych psów zaprzęgowych zostały stworzone przez ludy zamieszkujące przez tysiące lat Arktykę. Grupy etniczne osiadłe na terenach północnej Kanady i Grenlandii oraz te na północy Eurazji wyhodowały własne typy psów, które były protoplastami malamutów alaskańskich, psów grenlandzkich, huskich syberyjskich i samojedów.
Obecnie rasy psów zaprzęgowych różnią się wyglądem, ale posiadają wspólne cechy umożliwiające życie w trudnych warunkach klimatu arktycznego. Wszystkie doskonale wykorzystują pokarm i dysponują zdolnością szybkiej regeneracji organizmu. Straty ciepła ograniczają do minimum dzięki zwartej, krótkiej budowie, małym, trójkątnym uszom i okrywie włosowej, która składa się z dwóch warstw: bardzo gęstego i zwartego podszerstka oraz twardych i ściśle przylegających, długich włosów okrywowych.

czytaj całość »


Dysplazja stawów biodrowych

Przy obecnym stanie wiedzy w dalszym ciągu nie są znane w pełni przyczyny powstawania dysplazji. Wiadomo jedynie, że uwarunkowana jest ona wieloma parami genów, co powoduje, że odziedziczalność choroby jest stosunkowo niska, rzędu 30-40%, choć wg niektórych autorów sięga 50%. Na rozwój dysplazji w pozostałych 70-50% wpływa środowisko, w tym przede wszystkim żywienie, ruch, warunki utrzymania.

czytaj całość »


"Psi rok" - Jon Katz

Długo oczekiwana przez czytelników, druga po DOBRYM PSIE książka Jona Katza.

Czasami zmiany przychodzą… na czterech łapach.

Podpis

Psi rok to piękna, zapadająca głęboko w serce opowieść, która bawi i wzrusza, a jednocześnie uczy, jak mądrze kochać. To jedna z tych książek, które uświadamiają nam, jak ważne w naszym życiu są zwierzęta. Juliusz i Stanley - pogodne, słodkie labradory, oraz dwa border collie: Homer i Orson – bohater książki Dobry pies – to ukochane psy, które towarzyszą Jonowi każdego dnia.
Razem z nimi i wszystkimi radościami, szaleństwami, ale także smutkami ich codziennego życia spędzamy rok na farmie Jona. To opowieść o zaufaniu i zrozumieniu, o życiu i śmierci, o kontynuacji i zmianie. Historia czasami refleksyjna, czasami zabawna, ale zawsze do głębi wzruszająca.

EKSPERCI POLECAJĄ:

To jedna z tych książek, w których chcesz jak najszybciej przewrócić kartkę, żeby
z wypiekami na twarzy sprawdzić co jeszcze się wydarzy. Zabawna, wzruszająca, świetnie napisana. Z pewnością będzie jedną z ulubionych lektur każdego miłośnika psów.
Jacek Gałuszka – szkoleniowiec, autor książki ARIA, DO MNIE!

To niezwykle pouczająca historia, która powinna stać się inspiracją nawet dla doświadczonych właścicieli psów. Książka ta przekona wielu ludzi do tego, iż prawdziwym szczęściem dla psa nie jest pełna miska i dach nad głową ale bycie przyjacielem ukochanego człowieka.

czytaj całość »