Poradnik - ostatnio dodane porady

Wybierz rasę:

Porady: 161 do 170 z 180 wyświetlane po 10

"Zimno" - codzienność psich zaprzęgów.

Zimno…nawet bardzo zimno, o północy było z minus 20…i ten wiatr, cały kemping bujał się jak żaglówka. Jest 6:30…i nie ma na to rady, trzeba wstawać…Wygramolić się ze śpiwora, ubrać we wszystko co jest, wychodząc z przyczepy pstryknąć jeszcze czajnik z wodą…Nie, to nie na kawę…..to dla psów…. Podpis

Siódma rano – rozpoczął się kolejny dzień na zawodach psich zaprzęgów gdzieś w Polsce. Tak samo jak na Alasce, tak jak w Skandynawii czy na Alpejskich lodowcach, dziesiątki lampek czołowych przywołuje świt… Psy, wyciągane po nocy ze swych boksów na kołach, przeciągają się leniwie, wytrzepują szron z nastroszonych futer, łaszą się do nóg poganiacza myśląc tylko o śniadaniu....

czytaj całość »


Dyscypliny Sportu Psich Zaprzęgów - Canicross

Wyścigi psich zaprzęgów zostały zorganizowane w Polsce po raz pierwszy w 1991 roku. Zawody odbyły się w Szczypiorniekoło Pomiechówka i wzięło w nich udział dziewięciu zawodników. Od tamtejpory sport zaprzęgowy intensywnie rozwija się w naszym kraju – rośnie liczba uczestników, a wraz z nią liczba wyścigów i poziom ich organizacji. Rozwineło sie wiele odmian tego sportu, które cyklicznie będziemy prezentować na łamach naszego portalu.

W tym artykule zajmiemy się dyscypliną nazywaną "Canicross".

czytaj całość »


"Mgnienie" - o budzącej się pasji do sportu z psem.

Ten pies to będzie radykalna zmiana w państwa życiu. Nowe obowiązki, zburzony rozkład poukładanego dnia, pogryzione ulubione kapcie, rzeczy, które będą ginąć i rzeczy, które się będą pojawiać – jak choćby kałuża na waszym wełnianym dywanie.... To brzmi poważnie, a ty z niedowierzaniem patrzysz na ośmiotygodniowe, kudłate szczęście, które zaraz zabierzesz do domu. To brzmi zabawnie, gdy przez okno spoglądasz na kilkanaście husky we własnym kenelu, i za Bogi nie możesz sobie przypomnieć, który był pierwszy w waszym blokowym mieszkanku. Mieszkanku? No tak – mieliśmy mieszkanie....A potem przyszły psy...!
W Polsce są ludzie, którzy zarazili się wirusem psich zaprzęgów - i tak im zostało. Nie byli nigdy na Alasce ani w podbiegunowej Skandynawii – choć właśnie tam o ten rodzaj infekcji najłatwiej. Nie wyssali swego psiego losu z mlekiem matki – bo jeżeli nawet dziadek kiedykolwiek rozwoził pocztę, to robił to co najwyżej Rometem, na pewno nie psim zaprzęgiem.

czytaj całość »


Jak wybrać psa dla siebie?

Podpis Znaleźć idealnego psa nie jest trudno. Trzeba tylko wiedzieć jak i gdzie szukać. Dobranie psa do właściciela to nie tylko kwestia rasy. Przede wszystkim liczy się charakter i osobowość. Od tego, czy wybierzemy psa pasującego do nas i naszego trybu życia zależeć będzie jakość naszego wspólnego życia przez najbliższych kilka lub kilkanaście lat. Większość nieporozumień między psem a jego właścicielem wynika ze złego dopasowania ich do siebie.

czytaj całość »


Ocena rasy na ringu na przykładzie Nowofundlandów - Międz. Wystawa Psów Rasowych w Poznaniu o Puchar Europy Śr. i Wsch.

W dniach 10-11 listopada 2007 roku odbyła się Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Poznaniu o Puchar Europy Środkowej i Wschodniej. Zgłosiło się ponad 4230 psów reprezentujących 242 rasy.
Podpis
Zapraszamy do poniższej foto-relacji, która przedstawia proces oceny i wyboru najpiękniejszego psa w danej rasie. Za przykład posłużą Nowofundlandy.

czytaj całość »


"Pies i człowiek - Jak żyć zgodnie pod jednym dachem?" - Jean Donaldson

Najbardziej prowokująca i zarazem inspirująca książka
na temat zachowań psów i ich szkolenia.

Podpis

"Pies i człowiek
Jak żyć zgodnie pod jednym dachem?"


Jean Donaldson

Rewolucyjna książka, która pozwoli Ci zrozumieć więź pomiędzy człowiekiem
i psem.

Tysiące psów uznaje się za beztalencia tylko dlatego, że nie chciały, lub nie potrafiły nauczyć się poleceń właścicieli.
O niektórych mówi się nawet, że są niezrównoważone psychicznie, a orzeka się to na podstawie zachowań, które przecież nakazuje im ich psia natura! Szczekanie, gryzienie, obwąchiwanie i obskakiwanie ludzi, a nawet walki z innymi psami, to dla naszych czworonożnych przyjaciół zachowania równie naturalne, jak merdanie ogonem czy zakopywanie kości.

Niestety, pies postępujący zgodnie z zasadami właściwymi jego gatunkowi, często popada w konflikt z normami ustanowionymi przez ludzi. Nie czyniąc więc w jego mniemaniu niczego złego, naraża się na niezrozumienie, odrzucenie, a nawet i fizyczną przemoc ze strony człowieka. Trudno chyba o bardziej dramatyczny przykład „zderzenia kultur”!
A przecież to zadaniem właściciela jest mądre wpływanie na zachowania psa tak, aby życie pod jednych dachem dla obu stron było prawdziwą radością.

czytaj całość »


"Dobry pies" - Jon Katz

„Ludzie, którzy kochają psy, często mówią o „psie swojego życia”.

Podpis

Wiele razy słyszałem to określenie, zanim zacząłem rozumieć jego rzeczywiste znaczenie. Pies mojego życia, to ten, którego kocham szczególnie mocno, czasami wręcz w sposób niewytłumaczalny.”
autor

czytaj całość »


"Aria, do mnie! - skuteczna nauka przywołania" - Jacek Gałuszka

Dlaczego Twoja lodówka przykuwa uwagę psa skuteczniej niż Ty?
Co zrobić, żeby pies przychodził, gdy go wołasz?
Podpis
Dzięki praktycznym radom zawartym w tej książeczce poznasz wiele metod uczenia przywołania i nauczysz swojego psa niezawodnego reagowania na Twoje polecenia.

czytaj całość »


Dlaczego psy szczekają?

Szczekanie to dla psów jeden ze sposobów wyrażania swoich emocji. Towarzyszyć mu mogą: piszczenie, skomlenie, wycie lub warczenie. Kiedy jednak szczekanie jest zbyt częste, zbyt głośne lub pojawia się w niewłaściwym czasie, staje się problemem, jeśli nie dla psa to dla ludzi żyjących w jego otoczeniu.

czytaj całość »


"Przechytrzyć psa" - Terry Ryan, Kirsten Mortensen

Szkolenie psów przez wiele lat opierało się na wzmocnieniu negatywnym, stosowaniu siły i przymusu. Na szczęście, zaczynamy odchodzić od takich sposobów a Terry Ryan – ceniona w całym świecie specjalistka szkolenia – jest jedną z prekursorek metod pozytywnych.
Podpis
PRZECHYTRZYĆ PSA to książka, w której autorka dzieli się swym dwudziestopięcioletnim doświadczeniem i uczy czytelnika, jak zrozumieć psa, jak go szkolić i rozwiązywać pojawiające się problemy bez użycia siły.
Książka ta pokaże Ci, jak, wykorzystując pozytywne metody szkolenia, mądrze motywować psa, nauczyć go ciekawych sztuczek oraz pozwoli zrozumieć, co dzieje się w głowie Twojego najlepszego przyjaciela.

czytaj całość »