Poradnik - rasa Chihuahua

Wybierz rasę:

Porady: 21 do 30 z 117 wyświetlane po 10

Chłopak z chihuahuą byłby dla mnie parą

Właściciele psów są postrzegani jako osoby wrażliwe, towarzyskie i aktywne. Ponadto, posiadanie psa znacząco ułatwia nawiązywanie kontaktów. W końcu nic prostszego niż zacząć rozmowę na temat ukochanego pupila. Ale uwaga! Chociaż generalnie „psiarze” odbierani są pozytywnie, to ocena zależy od rasy posiadanego czworonoga

czytaj całość »


Suczka rasy Shar-pei zaadoptowała 2 porzucone tygrysy syberyjskie

Suczka rasy Shar-pei zaadoptowała 2 porzucone tygrysy syberyjskie:

czytaj całość »


Nowe przekąski od Butcher’s dla psów

W trosce o idealny stan uzębienia każdego psa, Butcher’s Pet Care wprowadza na rynek serię wyjątkowych nowości. Od maja 2012 w sprzedaży dostępne są przekąski Butcher’s Treats.

czytaj całość »


Mistrzostwa Mazowsza w Dogtrekkingu - relacja z zawodów, które odbyły się 07.07.2012

Blisko 70 psów różnych ras wraz z opiekunami wzięło udział w Mistrzostwach Mazowsza w Dogtrekkingu, które odbyły się w sobotę 7 lipca w Budach Iłowskich k. Sochaczewa. Na starcie stanęli uczestnicy z całej Polski, w tym również mieszkańcy Ziemi Sochaczewskiej.

czytaj całość »


"Sophie, wróć!" Historia psa-rozbitka - Emma Pearse

"Sophie, wróć!" Historia psa-rozbitka" - Emma Pearse ,
przełożyła:
Katarzyna Skawran

Premiera odbyła się 11 czerwca 2012
Historia Sophie odbiła się głośnym echem na całym świecie

Sophie, młoda suczka należąca do rasy australijskich psów pasterskich, w czasie rejsu po oceanie, gdy niespodziewanie zrywa się wiatr, wypada za burtę. Zrozpaczeni właściciele są przekonani, że stracili ją na zawsze. Kiedy po kilku miesiącach dowiadują się, że ktoś próbuje schwytać dzikiego psa, dostrzeżonego na jednej z okolicznych bezludnych wysp, rodzi się w nich nadzieja...

czytaj całość »


Psy i koty wciąż tyją – wyniki raportu ‘Stan Zdrowia Zwierząt Domowych 2012’

Fala otyłości u psów i kotów narasta. Tylko w ciągu ostatnich pięciu lat odsetek zwierząt cierpiących z powodu otyłości wzrósł o 37% w przypadku psów i aż 90% w przypadku kotów
– wynika z opublikowanego w maju raportu ‘Stan Zdrowia Zwierząt Domowych 2012’ przygotowanego przez należącą do firmy Mars, Inc. sieć specjalistycznych Szpitali dla Zwierząt BANFIELD®. Opracowanie przedstawia aktualnie najpowszechniejsze choroby, jakie dotykają psy i koty w USA.

czytaj całość »


Światowa Wystawa Psów Rasowych Austria 2012 - Polacy i ich osiągnięcia - piątek 18.05.2012

Światowa Wystawa Psów Rasowych odbyła się w dniach 18-20 maja 2012 w Salzburgu w Austrii.

Prezentujemy wszystkich zwycięzców, oraz reprezentantów naszego kraju na tej wystawie, do których udało się nam dotrzeć ( jeśli kogoś pominęliśmy, przepraszamy - wynikało to z braku dostępu do informacji, bądź niemożności skontaktowania się - prosimy o dosłanie danych i zdjęć, postaramy się uzupełnić fotoreportaż; za wyrozumiałość w tej kwestii z góry dziękujemy)

Dzień I.
Piątek - 18.05.2012

czytaj całość »


Alergia pokarmowa u psów - Właściciele nie zdają sobie sprawy z alergii pokarmowych u swoich pupili

Z badań przeprowadzonych na zlecenie firmy Butcher’s Pet Care jednoznacznie wynika, że zdecydowana większość polskich psów nie cierpi na alergię pokarmową. Takiej deklaracji udziela aż 91% właścicieli ankietowanych przez TNS OBOP. Bardzo podobny obraz wyłania się z identycznych badań rynku węgierskiego - aż 93% posiadających psy jest pewnych, że ich psy nie mają alergii.

Dane te są, co najmniej zaskakujące,...

czytaj całość »


V Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Rzeszowie - fotorelacja

Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych odbyła się w weekend w dniach 11-12 luty 2012 w Rzeszowie. Już po raz piąty wystawa ta o międzynarodowej randze nie zawiodła oczekiwań wystawców i widzów.
Przedstawiamy Państwu krótką fotorelację z obu dni wystawy:

czytaj całość »


Zima z psem

Jak prawidłowo odżywiać psa zimą? Czy w jego diecie powinno wprowadzić się zmiany?

Zimowy posiłek powinien być dostosowany do potrzeb fizjologicznych psa, jego rasy, wielkości, wieku, stanu zdrowia oraz poziomu aktywności fizycznej. Należy pamiętać, że psy ras miniaturowych i małych, psy umięśnione, szczupłe i wysportowane tracą w okresie zimy dużo więcej energii niż ich więksi koledzy. U ras o usposobieniu łagodnym utrata energii następuje znacznie wolniej. W obu przypadkach warto inwestować w wysokiej jakości gotowe karmy pełnowartościowe o odpowiednio dobranej wartości energetycznej, a w okresie zimowym podawać jej zwierzęciu o ok. 20-30 % więcej.

czytaj całość »