Poradnik - rasa Chihuahua

Wybierz rasę:

Porady: 61 do 70 z 117 wyświetlane po 10

Antykoncepcja u psów

Antykoncepcja u suk

U psów antykoncepcja jest ważnym czynnikiem kontroli urodzeń, co jest szczególnie ważne dla właścicieli, którzy nie planują zwiększenia liczby domowników, co często wiąże się też z brakiem warunków. W Klinice Weterynaryjnej THERIOS w Myślenicach dostępne są wszelkie dopuszczone metody, niemniej bardzo dokładnie staramy się nakreślić wszystkie wady i zalety poszczególnych metod.


Szczenie

czytaj całość »


Światowa Wystawa Psów Rasowych 2009 - wyniki i zdjęcia (8-11.10.2009 Bratysława)

Światowa Wystawa Psów Rasowych odbyła się w dniach 8-11 października 2009 w Bratysławie na Słowacji.

W każdej z ras wybrano najpiękniejszego jej przedstawiciela, który później reprezentował rasę w konkurencjach finałowych. Najpiękniejszy Dorosły Pies w Rasie oraz Najpiękniejsza Dorosła Suka w Rasie dostawali szczytny tytuł "Zwycięzcy Świata", Najpiękniejszy Junior w psach i sukach dostawał tytuł "Młodzieżowy Zwycięzcy Świata" a najlepszy weteran tytuł "Zwycięzcy Świata Weteranów". To najwyższe odznaczenia w skali ocen psów rasowych!!! Zwycięzcy ras walczyli o podium w swojej grupie FCI, a z kolei zwycięzcy grup konkurowali o tytuł Najpiękniejszego Psa Wystawy (Best In Show).

czytaj całość »


"Sztuka ścigania się w deszczu" - Garth Stein

Enzo bardzo kocha Denny’ego. Kiedy po długiej chorobie umiera żona Denny’ego, teściowie pragną odebrać mu prawa do opieki nad córką, a jego kariera zawodowa i finanse są w opłakanym stanie, Enzo wspiera go, pociesza i doradza mu, jak umie. Jest tylko jeden problem: Enzo nie potrafi mówić, choć bardzo by tego chciał. Bo Enzo to… pies. Lecz pies nie byle jaki: inteligentny, pełen współczucia i pewien, że w następnym wcieleniu powróci na ziemię jako człowiek. A przy okazji znakomity, wnikliwy narrator nowej powieści Gartha Steina, pt. Sztuka ścigania się w deszczu. Taki dobór narratora pozwolił autorowi na wydanie wyjątkowo głębokiego osądu na temat ludzkiej natury – Enzo, nieskażony cywilizacją, kierujący się instynktem i węchem, zachowuje obiektywizm i lepiej zdaje sobie sprawę z uczuć swojego pana i innych ludzi niż oni sam.

Sztuka ścigania się w deszczu

czytaj całość »


"Wszystko, co usłyszałem od moich psów" - Jon Katz

Pies jest psem... Niestety niektórzy właściciele zapominają o tej prawdzie, przypisując swoim zwierzętom ludzkie cechy i wymagając od nich reakcji i zachowań właściwych człowiekowi. Zdaniem Jona Katza ta prosta zasada ma fundamentalne znaczenie w tworzeniu dobrej relacji pomiędzy psem i jego właścicielem...

Wszystko, co usłyszałem od moich psów

czytaj całość »


III Edycja Pucharu Europy w Bikejoringu odbędzie się w rozszerzonej formule 3-4.10.2009 w Rembertowie

Klub Sportu Psich Zaprzęgów "Grey" zaprasza na kolejne zawody z cyklu Bikejoring Cup w nowej lokalizacji w warszawskim Rembertowie.

Bikejoring

czytaj całość »


Uwaga: Masz zwierze - warto pomyśleć o wykrywaniu i leczeniu chorób odzwierzęcych

Dr med. wet. Bogumił Wojnowski twierdzi iż warto pomyśleć nie tylko o zdrowiu pupila, ale i o własnym. Często przebywając ze zwierzętami, pracując z nimi, prowadząc hodowlę bądź po prostu będąc ich właścicielem możemy się od nich zarazić wieloma chorobami.

Laboratorium Badania Chorób Odzwierzęcych w Gabinecie Integrum w Warszawie, ul. Bernardyńska 5, wykonuje badania metodami biofizycznymi i kwantowymi, jako pierwsze w Polsce.
Wiele obciążeń odzwierzęcych ma nietypowe objawy kliniczne i są one często niemożliwe do wykrycia metodami konwencjonalnymi.
Warto zastanowić się nad badaniami będąc rodzicem dzieci z odchyleniami emocjonalnymi: autyzm, ADHD, padaczka etc. Także przyszli rodzice i pary niepłodne!!!
Używane tutaj metody są dokładniejsze. Pozwalają wykryć obciążenia nabyte jak i wrodzone, które zmieniły genom.

Kto powienien zgłębić temat i skorzystać z wyżej wymienionych usług:
- osoby pracujące ze zwierzętami jak: rolnicy, zootechncy, lekarze, myśliwi, pielęgniarze w ZOO, pracownicy cyrków, rzeźni i sklepów miesnych oraz posiadacze zwierząt towarzyszących lub ozdobnych.

Polecamy adres:

Dr med. wet. Bogumił Wojnowski
Diagnosta elektroniczny

Tel. + 48 510 247 300
e-mail: bw@zipnet.com.pl
www.paramed.waw.pl

czytaj całość »


"Co warto wiedzieć o psie" - Dorota Sumińska

Dorota Sumińska radzi – nowa seria poradników dla wszystkich miłośników zwierząt domowych

Co warto wiedzieć o psie jest książką, zawierającą niezwykłe felietony-poradniki cenionej autorki, znawczyni psich spraw i popularyzatorki wiedzy o zwierzętach. Dorota Sumińska z właściwą sobie pasją opisuje różne problemy czworonożnych przyjaciół, a także podpowiada, jak sobie z nimi radzić. Obszerny rozdział Autorka poświęciła psiemu zdrowiu oraz relacjom
psa z innymi zwierzętami. Nie zapomniała też o codziennych drobnych problemach.


Co warto wiedzieć o psie

czytaj całość »


„Zdrowie na 4 Łapach” -już we wrześniu badania weterynaryjne za złotówkę.

1 września rusza kolejna edycja programu „Zdrowie na 4 Łapach”, poświęconego profilaktyce zdrowotnej zwierząt domowych. Organizatorami akcji są Polskie Stowarzyszenie Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt i firma Hill’s Pet Nutrition. W tym roku program, noszący nazwę „Uśmiech Pupila”, będzie skupiał się na problemie chorób przyzębia i jamy ustnej u zwierząt domowych. Przez cały wrzesień w wybranych przychodniach weterynaryjnych na terenie całego kraju, za symboliczną złotówkę właściciele czworonogów będą mogli przeprowadzić badania kontrolne swoich pupili.

czytaj całość »


Pies który niszczy... - jak sobie poradzić.

Pies niszczyciel to ogromny problem, który niestety często doprowadza jego właściciela do drastycznej decyzji o oddaniu psa do schroniska. Co robić, gdy po powrocie do domu, zastajemy zdemolowane mieszkanie, lub nadgryzione meble, lub budząć się rano widzimy zgryziony dywan? Porad jest tak wiele, jak wiele przyczyn niszczenia przez psa. Poniżej przedstawiam, najczęstsze z nich.

czytaj całość »


"DLACZEGO TWÓJ PIES ZACHOWUJE SIĘ W TEN SPOSÓB?" - Przewodnik po osobowości psa - Stanley Coren

Wyjątkowy przewodnik po psiej naturze, w którym autor, dr Stanley Coren, odtwarza historię ewolucji poszczególnych ras i pokazuje, które psy są wprost stworzone do dominacji lub wręcz agresji, a które do współpracy z ludźmi i do przyjaźni. Zabawna, zaskakująca i mądra książka, która pozwolić i znaleźć kompana lub lepiej zrozumieć twojego czteronożnego przyjaciela

czytaj całość »