Poradnik - rasa Owczarek australijski (Kelpie)

Wybierz rasę:

Porady: 91 do 100 z 117 wyświetlane po 10

Pies i dziecko

Jeśli w domu pojawia się dziecko, najczęściej rodzice zadają sobie pytanie: „czy pies jest bezpieczny dla dziecka” i „w jaki sposób zapoznać psa z dzieckiem, żeby nie było problemów”? Niekiedy pies trafia do rodziny, która już ma dziecko. Wtedy pytanie „jak ustalić relacje pomiędzy dzieckiem i psem” jest równie ważne. Jakikolwiek przejaw niezadowolenia ze strony psa jest traktowany przez rodziców jako zagrożenie, inni znowu pozwalając dziecku bawić się z psem bez kontroli, uważając, że łagodny pies pozwoli dziecku na wszystko. O czym warto pamiętać w relacjach dziecko – pies?
Czy Twój pies jest bezpieczny dla dziecka?

czytaj całość »


Czy warto pójść z psem na szkolenie?

Czy warto pójść z psem na szkolenie? Od kiedy zacząć? Jakie szkolenie wybrać? To pytania nurtujące większość właścicieli psów. Oferta szkoleniowa jest coraz bardziej różnorodna i ciekawa, nie zawsze jednak spełnia nasze oczekiwania. Wszystko zależy od techniki szkolenia i doświadczenia instruktora oraz atmosfery na zajęciach. Zarówno pies jak i właściciel powinni czuć się na nich bezpiecznie i swobodnie. Nie dozwolone jest używanie w stosunku do psów jakiejkolwiek formy przemocy fizycznej czy psychicznej. Jeśli mamy wrażliwego lub bardzo inteligentnego psa, ciągłe i nudne powtarzanie czy wymuszanie komend, skutecznie zniechęci go do pracy. Jeśli wybieramy się na szkolenie grupowe, istotna jest także liczba psów w grupie. Optymalna ilość to 6 psów, jeśli grupa liczy więcej, instruktor powinien mieć do pomocy asystenta. Program szkolenia powinien obejmować nie tylko naukę komend ale także inne aspekty wychowania psa jak: zasady pielęgnacji, żywienia, socjalizacji psa z otoczeniem oraz rozwiązywanie problemów behawioralnych. Oprócz zajęć praktycznych przydatne są także zajęcia teoretyczne, które stanowią nieodzowne zaplecze metodyczne dla każdego miłośnika psów.

czytaj całość »


CYSTYNURIA - choroba dziedziczna

Dlaczego badamy cystynurię?

Są dwa zasadnicze powody konieczności badania naszych psów w kierunku cystynurii. Pierwszym, oczywistym powodem jest hodowla zdrowych, a nie chorych psów. Szczególy objawów cystynurii znajdą Państwo w artykule, poniżej. Jest to choroba, która szczególnie u psów przebiega bardzo ciężko. Chory pies/suka przez całe swoje życie musi być na ściśle określonej diecie i w praktyce stale leczony. Drugim istotnym powodem prowadzenia badań w kierunku cystynurii, jest prosty sposób dziedziczenia tej choroby. W stosunkowo łatwy sposób można ją wyeliminować całkowicie z populacji, bądź nie dopuścić do niekontrolowanego rozprzestrzenienia się choroby. Natomiast, jeśli badania nie będą prowadzone, wcześniej czy później będziemy mieć (jeśli już ich nie mamy) chore psy.

ZKwP-Klub Nowofundlanda, marzec 2007

czytaj całość »


Dysplazja stawów biodrowych

Przy obecnym stanie wiedzy w dalszym ciągu nie są znane w pełni przyczyny powstawania dysplazji. Wiadomo jedynie, że uwarunkowana jest ona wieloma parami genów, co powoduje, że odziedziczalność choroby jest stosunkowo niska, rzędu 30-40%, choć wg niektórych autorów sięga 50%. Na rozwój dysplazji w pozostałych 70-50% wpływa środowisko, w tym przede wszystkim żywienie, ruch, warunki utrzymania.

czytaj całość »


"Psi rok" - Jon Katz

Długo oczekiwana przez czytelników, druga po DOBRYM PSIE książka Jona Katza.

Czasami zmiany przychodzą… na czterech łapach.

Podpis

Psi rok to piękna, zapadająca głęboko w serce opowieść, która bawi i wzrusza, a jednocześnie uczy, jak mądrze kochać. To jedna z tych książek, które uświadamiają nam, jak ważne w naszym życiu są zwierzęta. Juliusz i Stanley - pogodne, słodkie labradory, oraz dwa border collie: Homer i Orson – bohater książki Dobry pies – to ukochane psy, które towarzyszą Jonowi każdego dnia.
Razem z nimi i wszystkimi radościami, szaleństwami, ale także smutkami ich codziennego życia spędzamy rok na farmie Jona. To opowieść o zaufaniu i zrozumieniu, o życiu i śmierci, o kontynuacji i zmianie. Historia czasami refleksyjna, czasami zabawna, ale zawsze do głębi wzruszająca.

EKSPERCI POLECAJĄ:

To jedna z tych książek, w których chcesz jak najszybciej przewrócić kartkę, żeby
z wypiekami na twarzy sprawdzić co jeszcze się wydarzy. Zabawna, wzruszająca, świetnie napisana. Z pewnością będzie jedną z ulubionych lektur każdego miłośnika psów.
Jacek Gałuszka – szkoleniowiec, autor książki ARIA, DO MNIE!

To niezwykle pouczająca historia, która powinna stać się inspiracją nawet dla doświadczonych właścicieli psów. Książka ta przekona wielu ludzi do tego, iż prawdziwym szczęściem dla psa nie jest pełna miska i dach nad głową ale bycie przyjacielem ukochanego człowieka.

czytaj całość »


Upały, wystawy i psy - ostrzeżenie....

Sezon wystawowy jest w całej pełni, zbliżamy się do coraz większych upałów, nie wszyscy wystawcy są świadomi skutków wysokiej temperatury. Z pewnością większość hodowców, którzy jeżdżą od lat, pokonując setki a nawet tysiące kilometrów w największe upały, byli świadkami różnych drastycznych przypadków, które często kończyły się tragicznie na skutek przegrzania, jak też uduszenia się psa z powodu braku powietrza. Pamiętajmy że pies w przeciwieństwie do innych zwierząt oraz ludzi nie wydziela potu i nie znosi tak dobrze wysokich temperatur jak my.

czytaj całość »


Wystawa Psów w Bytomiu 2008 - fotogaleria

Dnia 18 maja 2008 odbyła się w Bytomiu Wystawa Psów Rasowych
wystawa w Bytomiu była warta obecności psich miłośników - zorganizowana na wysokim poziomie. Przyjechały psy, wielu, także niezwykle rzadkich ras, a wszystkie cechowało profesjonalne przygotowanie.

czytaj całość »


Testy dla szczeniąt

Testy dla szczeniąt mają na celu rozróżnienie ich zachowań i przewidzenie ich reakcji jako dorosłych. Pomagają określić typ charakteru psa, jego wrażliwość na bodźce, przydatność do szkolenia i możliwość dostosowania do warunków, w których będzie przebywał.
Większość testów przeprowadzana jest w wieku 6-7 tygodni.

czytaj całość »


Wystawa Psów w Opolu 2008 - fotoreportaż

W dniach 26-27 kwietnia 2008 odbyła się w Opolu 28 Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych, której towarzyszyły dwie wystawy klubowe

chartów i psów do towarzystwa. Zgłoszono do oceny prawie 3500 psów blisko 200 ras. wystawa w Opolu została świetnie zorganizowana,

przemyślana, na wysokim, europejskim poziomie.
Najpiękniejszym psem wystawy został dwuletni Chow-chow, który ze swoja właścicielką przyjechał z Litwy.

Psy przyjechały pięknie przygotowane, często rzadkich ras - warto było być widzem. Prezentujemy krótki fotoreportaż:

czytaj całość »


Otyłość u psów

Ryzyko dla zdrowia, jakie niesie ze sobą kilka zbędnych kilogramów – to temat tak ograny, że już coraz mniej nas interesujący. Nadwaga i otyłość wciąż jednak stanowią w wielu krajach poważny problem zdrowotny, a specjaliści alarmują, że w ubiegłych latach sytuacja jeszcze się pogorszyła. Choć dobrze wiemy, że dla zachowania kondycji powinniśmy więcej ćwiczyć i mniej jeść, trudno nam stosować się do tych rad – ulegamy i stresowi, i wszechobecnym pokusom. Niestety, epidemia otyłości nie omija też naszych zwierząt. Otyłych jest dziś blisko 50% psów

czytaj całość »