Poradnik - rasa Owczarek australijski (Kelpie)

Wybierz rasę:

Porady: 101 do 110 z 117 wyświetlane po 10

Zapalenie stawów u psów

Zapalenie stawów występuje nie tylko u ludzi, ale także u około 20% dorosłych psów. Jest to postępująca choroba zwyrodnieniowa, która powoduje uszkodzenie chrząstki stawowej i zmiany zapalne w obrębie stawu, a w ich konsekwencji – przewlekły ból. Ponad połowa psów dotkniętych zapaleniem stawów nie jest jednak leczona, ponieważ objawy kliniczne przypisuje się wyłącznie „starości”

zwierzęcia. Tymczasem, zlekceważenie tej choroby może doprowadzić do zaniku aktywności ruchowej i uporczywego bólu, a więc znacznie pogorszyć jakość życia psa.

Zapalenie stawów zazwyczaj występuje wtedy, gdy tkanka chrzęstna, pełniąca funkcję poduszki chroniącej kości, zużywa się szybciej niż jest odnawiana, co powoduje obrzęk i bolesność stawów.

czytaj całość »


Alergia u psów - choroby skóry

Choroby skóry należą do najczęstszych powodów wizyt w gabinetach weterynaryjnych. Praktycznie każdy właściciel psa miał mniejsze lub większe kłopoty dermatologiczne u swego pupila. Przyczyną tego stanu rzeczy są coraz częściej występujące choroby o podłożu alergicznym. Psy mające wrodzoną predyspozycje do nadwrażliwości na czynniki zewnętrzne nazywane są atopowymi.

Czynnikami uczulającymi mogą być:

- jad pchli
- alergeny pokarmowe
- alergeny wziewne
- alergeny kontaktowe

Przeczytaj więcej....

czytaj całość »


Jak wybrać psa dla siebie?

Podpis Znaleźć idealnego psa nie jest trudno. Trzeba tylko wiedzieć jak i gdzie szukać. Dobranie psa do właściciela to nie tylko kwestia rasy. Przede wszystkim liczy się charakter i osobowość. Od tego, czy wybierzemy psa pasującego do nas i naszego trybu życia zależeć będzie jakość naszego wspólnego życia przez najbliższych kilka lub kilkanaście lat. Większość nieporozumień między psem a jego właścicielem wynika ze złego dopasowania ich do siebie.

czytaj całość »


"Pies i człowiek - Jak żyć zgodnie pod jednym dachem?" - Jean Donaldson

Najbardziej prowokująca i zarazem inspirująca książka
na temat zachowań psów i ich szkolenia.

Podpis

"Pies i człowiek
Jak żyć zgodnie pod jednym dachem?"


Jean Donaldson

Rewolucyjna książka, która pozwoli Ci zrozumieć więź pomiędzy człowiekiem
i psem.

Tysiące psów uznaje się za beztalencia tylko dlatego, że nie chciały, lub nie potrafiły nauczyć się poleceń właścicieli.
O niektórych mówi się nawet, że są niezrównoważone psychicznie, a orzeka się to na podstawie zachowań, które przecież nakazuje im ich psia natura! Szczekanie, gryzienie, obwąchiwanie i obskakiwanie ludzi, a nawet walki z innymi psami, to dla naszych czworonożnych przyjaciół zachowania równie naturalne, jak merdanie ogonem czy zakopywanie kości.

Niestety, pies postępujący zgodnie z zasadami właściwymi jego gatunkowi, często popada w konflikt z normami ustanowionymi przez ludzi. Nie czyniąc więc w jego mniemaniu niczego złego, naraża się na niezrozumienie, odrzucenie, a nawet i fizyczną przemoc ze strony człowieka. Trudno chyba o bardziej dramatyczny przykład „zderzenia kultur”!
A przecież to zadaniem właściciela jest mądre wpływanie na zachowania psa tak, aby życie pod jednych dachem dla obu stron było prawdziwą radością.

czytaj całość »


"Dobry pies" - Jon Katz

„Ludzie, którzy kochają psy, często mówią o „psie swojego życia”.

Podpis

Wiele razy słyszałem to określenie, zanim zacząłem rozumieć jego rzeczywiste znaczenie. Pies mojego życia, to ten, którego kocham szczególnie mocno, czasami wręcz w sposób niewytłumaczalny.”
autor

czytaj całość »


"Aria, do mnie! - skuteczna nauka przywołania" - Jacek Gałuszka

Dlaczego Twoja lodówka przykuwa uwagę psa skuteczniej niż Ty?
Co zrobić, żeby pies przychodził, gdy go wołasz?
Podpis
Dzięki praktycznym radom zawartym w tej książeczce poznasz wiele metod uczenia przywołania i nauczysz swojego psa niezawodnego reagowania na Twoje polecenia.

czytaj całość »


Dlaczego psy szczekają?

Szczekanie to dla psów jeden ze sposobów wyrażania swoich emocji. Towarzyszyć mu mogą: piszczenie, skomlenie, wycie lub warczenie. Kiedy jednak szczekanie jest zbyt częste, zbyt głośne lub pojawia się w niewłaściwym czasie, staje się problemem, jeśli nie dla psa to dla ludzi żyjących w jego otoczeniu.

czytaj całość »


"Przechytrzyć psa" - Terry Ryan, Kirsten Mortensen

Szkolenie psów przez wiele lat opierało się na wzmocnieniu negatywnym, stosowaniu siły i przymusu. Na szczęście, zaczynamy odchodzić od takich sposobów a Terry Ryan – ceniona w całym świecie specjalistka szkolenia – jest jedną z prekursorek metod pozytywnych.
Podpis
PRZECHYTRZYĆ PSA to książka, w której autorka dzieli się swym dwudziestopięcioletnim doświadczeniem i uczy czytelnika, jak zrozumieć psa, jak go szkolić i rozwiązywać pojawiające się problemy bez użycia siły.
Książka ta pokaże Ci, jak, wykorzystując pozytywne metody szkolenia, mądrze motywować psa, nauczyć go ciekawych sztuczek oraz pozwoli zrozumieć, co dzieje się w głowie Twojego najlepszego przyjaciela.

czytaj całość »


"Dlaczego psy piją wodę z toalety?" - Marty Becker, Gina Spadafori

NOWOŚĆ z 7 MAJA 2007
101 odpowiedzi na najbardziej kłopotliwe pytania dotyczące zagadkowych, tajemniczych, a czasem nawet odrażających zachowań naszych ulubieńców.

"Dlaczego psy piją wodę z toalety?"
Ponieważ są psami ...
Dlaczego psy piją wodę z toalety?
To właśnie dlatego psy piją wodę z toalety, szczekają, kiedy odbierasz telefon, obwąchują się pod ogonami, dostają szału na widok listonosza, wskakują na ciebie, żeby się przywitać, i tarzają się w różnych "świństwach".
Wszystko to ma dla nich głęboki sens, a kiedy przeczytasz tę książkę, zrozumiesz nawet te najdziwniejsze w Twoim odczuciu zachowania. Znawcy zwyczajów zwierząt domowych Marty Becker i Gina Spadafori zabiorą Cię w podróż po niezwykłym psim świecie. To wcale nie takie dziwaczne miejsce, jak czasami mogłoby się wydawać a im lepiej zrozumiesz swojego psa, tym bardziej go pokochasz.

czytaj całość »


Pobaw się ze swoim psem

Psy tak jak i ludzie lubią się bawić. My mamy urlopy i wakacje, a psy muszą polegać tylko na naszej dobrej woli. Zabawa to ważny element życia psa, niezbędny dla jego prawidłowego rozwoju fizycznego i psychicznego. W czasie zabawy psy uczą się ważnej dla nich umiejętności, czyli “psiej etykiety”.

czytaj całość »