Poradnik - rasa Owczarek australijski (Kelpie)

Wybierz rasę:

Porady: 71 do 80 z 117 wyświetlane po 10

"Z miłości do psa. Jak zrozumieć emocje twoje i twojego psa" - Patricia McConnell

Ludzie i psy to dwa różne gatunki, jednak najnowsze badania dowodzą, że więcej nas łączy niż dzieli.
Podpis
W nowej, fascynującej książce o emocjach ludzi i psów popularna autorka Patricia McConnell, z wykształcenia i zamiłowania zoolog oraz znawczyni psich zachowań, przekonuje, że psy posiadają bogate życie emocjonalne i mogą odczuwać lęk, złość, zdziwienie, smutek i miłość. Ta książka będzie dla ciebie prawdziwą rewelacją, ponieważ pomoże ci zrozumieć twoje własne emocje i emocje twojego psa.

czytaj całość »


"Zapomniany język psów" - Jan Fennel

JAN FENNELL posiada nadzwyczajny dar, który wzbudza podziw i zachwyt wszystkich miłośników psów. Jest znanym hodowcą, mającym liczne sukcesy na wielu znaczących i prestiżowych wystawach, z Londyńskim Crufts na czele.
Podpis
W ostatnim czasie jej niezwykła metoda podejścia do psów, zwłaszcza tych, które stwarzają problemy, a także udział w programach radiowych i telewizyjnych przysporzyły jej wielu gorących zwolenników.

czytaj całość »


Pies, na którego się nie kicha. Idealny pies dla alergików.

Jeszcze pięć lat temu, większość alergików podchodziła sceptycznie do posiadania psa. Dziś hodowle oferują coraz więcej psów przyjaznych alergikom. Teraz także w Polsce to grono poszerzyło się o nową rasę psa.
Ze statystyk wynika, że 17% wszystkich uczuleń na sierść, to uczulenia na sierść psa. Najbardziej uczula świnka morska – aż 56% wszystkich przypadków alergii na zwierzęta. Dziś alergicy nie muszą rezygnować z chęci posiadania czworonożnego przyjaciela. Modne stają się psy przyjazne alergikom. Do ras psów uznawanych za nieuczulające, jak pudel, shih tzu czy najpopularniejszy dziś – yorkshire terrier dołącza Australijski Labradoodle. Nowa rasa psa w Polsce obecna jest od niedawna. Jedyną obecnie hodowlę tych psów prowadzi Edyta Gajewska.

czytaj całość »


"Sam szkolę psa" - Autor: Leonard Wach, Artur Wach

"Sam szkolę psa"
Autor: Leonard Wach, Artur WachSam szkolę psa


Książka przeznaczona dla wszystkich miłośników psów. Dla mniej zaawansowanych przydatnym będzie rozdział szkolenia wstępnego, dla bardziej zaawansowanych - rozdział szkolenia użytkowego.

czytaj całość »


Cieczka - jak wyznaczyć okres płodny u suk, kiedy najlepiej ją kryć.

Metody wyznaczania okresu płodnego.
Jak ocenić, kiedy nadszedł najwłaściwszy moment wyjazdu z naszą ulubienicą do reproduktora? Wielu hodowców uważa, że to przecież oczywiste - najlepiej w 11-13 dniu cieczki lub kierując się zachowaniem suki i ewentualnych psów - samców współzamieszkujących z rodziną lub koczujących pod domem. Jeżeli suka jest przypadkiem książkowym, to taka ocena wystarczy i termin zostanie określony trafnie. Gorzej, jeżeli po kilku próbach hodowca nie uzyska żadnego miotu - bądź to przez brak akceptacji samca lub przez tzw. "puste krycia".

czytaj całość »


"Mój pies się nie boi. Jak pomóc psu pokonać jego lęki" - Nicole Wilde

"Mój pies się nie boi. Jak pomóc psu pokonać jego lęki"

Jeśli jesteś właścicielem bojaźliwego psa, to wiesz, jak frustrujące bywa obserwowanie jego cierpienia, gdy nie masz pojęcia, jak mu pomóc. Głowa do góry! Wkrótce zdobędziesz cenne umiejętności, które pomogą ci zaradzić lękom ulubieńca.

czytaj całość »


Życie psa w wielkim mieście - „Sztuka dorastania”

Właścicieli psów, zwłaszcza szczeniąt trzeba edukować. Wiedza i umiejętności są podstawą, aby mieć dobrze ułożonego psiaka, radzącego sobie z życiem w wielkim i tłocznym mieście – mówi Alicja Duda ze Szkoły Pastel.

Katowice: Mały pies w śląskim mieście - Nowa inicjatywa na Śląsku

Blisko 90% psów żyjących w wielkim mieście narażonych jest na silny stres wywołany hałasem oraz dużą ilością ludzi. Czworonogi żyjące w śląskich miastach również. Stres sprawia, że przeciętny psiak boi się ulicy, spacerów, samochodów w nawet bawiących się dzieci.

pies w mieście

czytaj całość »


SEMINARIUM: "TRZY PŁASZCZYZNY POROZUMIENIA" w Bielsku - pozbądź się problemów z psem

MIEJSCE: Bielsko-Biała
CEL:
Najwięcej błędów wychowawczych właściciele psów popełniają w domach. Najczęściej nieświadomie. Szkolenia nie przynoszą rezultatów a właściciel traci cierpliwość i zaufanie do psa.
Dzieje się tak dlatego, ze opiekun nie działa konsekwentnie: z jednej strony nawiązuje z psem relacje partnerskie, z drugiej zaburza tę więź. Zdezorientowany pies staje się zawodny, incydentalnie wykonując polecenia.

czytaj całość »


Zaczynamy Nowy Rok - postanowienia właścicieli psów

Początek roku to dobry okres na noworoczne postanowienia. Najlepiej, aby były one przygotowane z myślą o naszych psach.

Jeśli nie masz pomysłów, oto kilka podpowiedzi:

czytaj całość »


Zatrucie cebulą u psów

Wiele z pokarmów przyjmowanych przez człowieka jest trujących dla zwierząt. Pies może zatruć sie między innymi cebulą ale także czekoladą lub rodzynkami.
Trująca jest zarówno cebula surowa, jak i gotowana. Substancje toksyczne to dwusiarczki, które powstają podczas przemian zachodzących w przewodzie pokarmowym zwierząt.

Podpis


Objawy:
Objawy zatrucia mogą się pojawić, gdy zwierzę zje ilość cebuli większą niż 0,5% jego masy ciała (dla psa ważącego 10 kg - 50 gram!). Zjedzenie dużej ilości cebuli może prowadzić nawet do śmierci!


Intensywność objawów zależy od ilości zjedzonej cebuli oraz od osobniczej wrażliwości zwierzęcia na zatrucie. Jeżeli zwierzę systematycznie jest karmione cebulą w małych ilościach, możliwy jest przebieg bezobjawowy, z laboratoryjnie widoczną niezbyt nasiloną anemią. W tych przypadkach pies/kot nadrabia ubytek krwi zwiększoną produkcją krwinek czerwonych w szpiku kostnym.

czytaj całość »