Poradnik - ostatnio dodane porady

Wybierz rasę:

Bikejoring - Zawody Hills Cup w Czechach

Maj to początek sezonu dla wielu dyscyplin sportowych, dla zawodników startujących z psami ze względu na nadchodzące wysokie temperatury jest to początek okresu roztrenowania i letniego odpoczynku. Sezon startowy zakończył się pierwszą edycją Hills Cup w czeskim Plzeň.

Hills Cup to nowy cykl składający się z trzech edycji z których dwie pozostałe zostaną odbędą się jesienią w Telcu i Decinie. W trakcie tych zwodów rywalizują zawodnicy startujący w trzech dyscyplinach indywidualnych - tzn. jeden pies i jeden człowiek - bikejoringu, canicrossie i scooterze. W Plzeň pojawiła się cała czołówka ze środkowej Europy, Czesi, Słowacy i zawodnicy z Polski a atmosferę podgrzewała pula nagród dla zwycięzców całego cyklu 75 000 koron.
Szczególnie emocjonujący na trudnej interwałowej trasie był trzeci przejazd, w niedzielę gdyż zawodnicy startowali na dochodzenie wg zsumowanych wyników z dwóch pierwszych dni, gdy starty odbywały się na czas. Po zakończeniu cześci zasadniczej rozegrano jeszcze bardzo widowiskowe sztafety.


Bikejoring

"fot. Wojciech Gnus"


Wyniki:

Bikejoring Mężczyzn (rowerzysta z psem)
1. Igor Tracz PL
2. Michal Tobiásek
3. Michał Świderski PL
4. Marek Długołęcki PL

Bikejoring Kobiet
1. Soňa Klikarová
2. Nicole Maresová
3. Beata Pawłowska PL
5. Agata Kaczyńska PL

Canicross Mężczyzn (biegacz z psem)
1. Dusan Erbs
2. Jiří Suchý
3. Hubert Kiljan PL
4. Nikolas Imiołczyk PLStrona zawodów:
"www.canicross.cz"Michał Świderski

powrót