Poradnik - ostatnio dodane porady

Wybierz rasę:

III Edycja Pucharu Europy w Bikejoringu odbędzie się w rozszerzonej formule 3-4.10.2009 w Rembertowie

Klub Sportu Psich Zaprzęgów "Grey" zaprasza na kolejne zawody z cyklu Bikejoring Cup w nowej lokalizacji w warszawskim Rembertowie.

Bikejoring

Dwudniowa impreza organizowana jest przy współpracy z Dzielnicą Rembertów m. st. Warszawy. Oprócz nowego miejsca do rywalizacji przystąpią również po raz pierwszy zawodnicy canicrossu. W bikejoringu i canicrossie rozegrane zostaną klasy kobiet i mężczyzn. Start i meta ulokowane będzie na leśnym boisku obok ulicy Powroźniczej. Zmagania zawodników na interwałowej, biegnącej głównie ścieżkami leśnymi trasie o długości około 4 km będzie można oglądać w sobotę od godziny 12.00 a w niedzielę od 11.00.

Po zakończeniu zawodów dorosłych wystartują dzieci. Na skróconej pętli około 400 m będą rywalizować w canicrossie.

Zawody wpisane do oficjalnego kalendarza Polskiego Związku Sportu Psich Zaprzęgów zainaugurują jesienny sezon wyścigowy.

Bikejoring i Canicross są dyscyplinami sportu zaprzęgowego rozgrywanymi w warunkach bezśnieżnych na dystansach sprinterskich. W bikejoringu jeden lub dwa psy ciągną rower połączone z nim liną z amortyzatorem. W canicrossie pies upięty jest na smyczy z amortyzatorem która łączy się z pasem na talii maszera. Pies biegnie przodem pomagając w biegu zawodnikowi.Redakcja

powrót