Poradnik - ostatnio dodane porady

Wybierz rasę:

Wykład Jacka Gałuszki w Poznaniu: o pozytywnych metodach szkolenia psów - "Kocha, lubi, nie szanuje. Jak nawiązać współpracę z psem i zyskać jego szacunek?"

Kocha, lubi ale nie szanuje. Jak nawiązać współpracę z psem i zyskać jego szacunek?
21 listopada w Poznaniu odbędzie się pierwszy z cyklu wykładów o pozytywnych metodach szkolenia psów, organizowanych pod patronatem szkoły Wesoła Łapka. Sobotnie spotkanie poprowadzi Jacek Gałuszka, jeden z najbardziej znanych ekspertów w tej dziedzinie.
Doświadczeni trenerzy i eksperci wyjaśnią, w jaki sposób uczyć psa metodami pozytywnymi, z wykorzystaniem klikera i głosu. Omówią takie zagadnienia jak komunikacja pies - człowiek, wpływ środowiska na uczenie się psa, budowanie więzi z czworonogiem i odpowiedzialne, świadome przewodnictwo.
Wykład poprowadzi Jacek Gałuszka doświadczony instruktor szkolenia psów, behawiorysta, ekspert portalu pies.onet.pl, wyróżniony w prestiżowym konkursie Serce dla zwierząt, prowadzący między innymi kursy dyplomowe COAPE (Centre of Applied Pet Ethology), największej brytyjskiej organizacji kształcącej behawiorystów. W czasie wykładu trener wyjaśni w jaki sposób to pies szkoli człowieka i na czym zbudowane jest porozumienie między nimi. Ponadto instruktorzy i trenerzy zademonstrują, jak stosować metodę Click&Voice pozwalającą skutecznie i szybko szkolić psa, w taki sposób, by pies jeszcze bardziej pokochał swojego właściciela.
W szkoleniu metodami pozytywnymi wiele uwagi poświęca się budowaniu porozumienia z psem. Aby móc efektywnie komunikować się ze swoim ulubieńcem, człowiek powinien nauczyć się rozumieć zachowania zwierzęcia i poznać mechanizmy, które nim rządzą. Szkolenie, wychowanie i zaufanie to trzy filary relacji z psem, które zostaną omówione w trakcie wykładu. Nauczanie polegające na nagradzaniu psa po odpowiednim zachowaniu jest głównym motorem pozytywnego szkolenia. Sygnałem dobrze wykonanego polecenia jest głos człowieka i dźwięk klikera precyzyjny, jednoznaczny powtarzalny i tak charakterystyczny, że nie może być pomylony z innym znanym psu dźwiękiem.
Spotkanie odbędzie się w Hotelu Gromada (ul. Babimojska 7) w godzJacek Gałuszka
"Wesoła Łapka"

powrót