Poradnik - ostatnio dodane porady

Wybierz rasę:

Wyścigi psich zaprzęgów w Wiśle – Kubalonce. MISTRZOSTWA EUROPY

W weekend, 5-7 lutego 2009, w Wiśle – Kubalonce odbędą się wyścigi psich zaprzęgów w których wezmą udział zawodnicy na najwyższym poziomie (około 150 załóg) - MISTRZOSTWA EUROPY.


Puchar Europy

Większość z nas myśląc o psich zaprzęgach widzi oczyma wyobraźni rasy takie jak Husky i Alaskan malamuty. Tak to prawda, one startują najczęściej, jednak w zawodach biorą udział także mieszanki psów myśliwskich i chartów, które są niejednokrotnie szybsze od psów "ras Północy"

Miejscowość - Kubalonka (761 m n.p.m.) to, najważniejszy ośrodek narciarstwa biegowego w Polsce. Mieści się tam Centralny Ośrodek Sportu - Kubalonka Istebna - jeden z najnowocześniejszych obiektów w Europie. Na trasach można spotkać nasze olimpijskie gwiazdy. W pobliżu znajduje się także skocznia narciarska im. A. Małysza.

A tak burmistrz Wisły Andrzej Molin zaprasza na zawody:
"Mistrzostwa Europy ESDRA w wyścigach psich zaprzęgów, które rozegrane zostaną na Kubalonce gwarantują kibicom wielkie emocje i możliwość spędzenia czasu w malowniczym zakątku Beskidów. Dodatkową atrakcją będzie również ceremonia otwarcia imprezy, która odbędzie się na wiślańskim rynku oraz w wyremontowanym, zadaszonym amfiteatrze. Będąc w Wiśle i kibicując musherom podczas zawodów psich zaprzęgów kibice będą mieli również okazję zapoznać się z licznymi atrakcjami naszego regionu, zwiedzić Wisłę i skosztować tradycyjnego, góralskiego jadła. Zapraszam w Beskidy!"

Zatem i my polecamy tę imprezę.Redakcja

powrót