Poradnik - ostatnio dodane porady

Wybierz rasę:

Międzynarodowe wyścigi psich zaprzęgów - już wkrótce rusza Husqvarna Tour 2012 w Jakuszycach

To już tradycja - co roku jedne z najtrudniejszych, międzynarodowych wyścigów psich zaprzęgów biją rekordy! Ponad 700 psów zaprzęgowych na starcie, prawie 150 km trasy, śnieg, sportowa rywalizacja, 70 najlepszych ekip z całego świata i pełne emocji widowisko; to wszystko już na początku stycznia, w ramach Husqvarna Tour VI. Miejsce zawodów - Jakuszyce, nazywane polską Alaską, gwarantuje przeżycie niecodziennej przygody w czarującym, zimowym otoczeniu polskich Karkonoszy...

Husqvarna Tour


Wyścigi psich zaprzęgów to niezwykle widowiskowy, pełen pasji i pozytywnych emocji sport, który odbędzie się w dniach 5-8 stycznia 2012r., na trasie Biegu Piastów.
Na starcie Husqvarna Tour 2012 staną najlepsi maszerzy (osoby prowadzące zaprzęg) z całego świata, z ponad 700 psami zaprzęgowymi!
Żadne inne zawody w Europie nie cieszą się taką popularnością. Lista zgłoszeń uczestników została zamknięta na 5 tygodni przed rozpoczęciem zawodów, co jest ewenementem na skalę europejską. Cieszymy się, że pięć lat naszych wysiłków zostało docenionych przez najlepszych maszerów - komentuje Marta Winiarek-Miętus, Rzecznik Prasowy Husqvarna Tour.

Wyścigi psich zaprzęgów to dyscyplina bardzo widowiskowa. Sportowe emocje, psy, które aż rwą się do startu oraz piękny, zimowy krajobraz polskich gór sprawiają, że na skórze pojawia się gęsia skórka - nie tylko z zimna. Historia wyścigów psich zaprzęgów sięga czasów gorączki złota na Alasce. Nie trzeba jednak jechać tak daleko żeby zobaczyć dziesiątki białych, puszystych malamutów i poczuć klimat fascynującej przygody.

Husqvarna Tour

Najważniejszą cechą charakterystyczną dla ducha tej dyscypliny są ludzie i ich najlepsi przyjaciele – psy. W żadnym innym sporcie nie ma tak specyficznego klimatu. Sport ten wręcz urasta do rangi sztuki, w której największe sukcesy odnosi się, jeśli istnieje silna więź pomiędzy psami i ich właścicielem. Ekipy czerpią niezwykłą radość z możliwości wspólnego ścigania się po zaśnieżonych trasach… Dlatego na zawody zapraszamy nie tylko zwolenników sportów zimowych, ale również miłośników psów i wszystkich tych, którzy chcieliby spędzić czas w pięknym miejscu, w nietypowy sposób – bez względu na wiek – powiedział Maciej Konieczny, Sales Manager Dealer w firmie Husqvarna Poland.

Konkurs! Zaprojektuj pocztówkę zawodów!
Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie polegającym na zaprojektowaniu pocztówki wyścigów Husqvarna Tour! Jeśli masz ciekawe pomysły i jesteś kreatywny ten konkurs jest dla Ciebie! Ukaż atmosferę Husqvarna Tour – jednego z najtrudniejszych europejskich średniodystansowych wyścigów psich zaprzęgów!
Do wzięcia udziału w konkursie zapraszamy dzieci i młodzież szkolną z całej Polski.

Husqvarna Tour

Prace w formacie min. A4, wykonane dowolną techniką (kredki, farby, flamastry, wyklejanka itp.) należy przesłać do 6 stycznia 2012r. na adres e-mail: jorlowska@compress.com.pl; lub drogą pocztową do Biura Prasowego Husqvarna Tour na adres: Biathlon, Jakuszce 7, 58-580 Szklarska Poręba z dopiskiem „Konkurs-pocztówka”. Podczas wyścigów odbędzie się wystawa nadesłanych projektów, a 8 stycznia, podczas ceremonii zakończenia zawodów, odbędzie się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.
Więcej informacji na www.husqvarna.pl i www.borderrush.com
Redakcja

powrót