Poradnik - ostatnio dodane porady

Wybierz rasę:

Psie sporty

Agility - bieg po torze przeszkód ze slalomami, płotkami, tunelami (właściciel biegnie obok czworonoga).

Bikejoring - rajd, w którym człowiek jedzie na rowerze za biegnącym psem.

Cani-cross - bieg ludzi opasanych smyczami i ciągniętych przez psy (trasa ok. 5–8 km).

Coursing - wyścig chartów, sprawdza predyspozycje charta do chwytania żywej ofiary. startują 2 psy, gonią sztuczny wabik który zmienia kierunki. W coursingu ocenia sie pracę psa, kolejność na mecie jest drugorzędna.

Flyball - Biorą w nim udział dwie drużyny psów. Widowiskowy wyścig psów przez przeszkody po piłkę wystrzeliwaną przez specjalną maszynę.

Frisbee - przewodnik rzuca z określonego miejsca kilkoma dyskami w ciągu 60 sekund, a pies je łapie. Pies może zaprezentować różne skoki, a człowiek - różne techniki rzutu.

Obedience - inaczej posłuszeństwo. Każdy pies bez względu na wzrost i pochodzenie może ją uprawiać, składa się z trzech stopni trudności (Obedience-I, II, III).

Skijoring - bieg na nartach biegowych za psem.

Taniec z psem - 2 typy: heelwork to music i freestyle. Heelwork - praca z psem przy nodze i wykonywaniu figur w rytm dobranej muzyki. Freetyle - pies może pracować na odległość (chodzenie do tyłu, obroty, slalom między nogami, ...)całości dopełnia układ choreograficzny.

Wyścigi chartów - Torowe wyścigi: psy ścigają sie po owalnym torze startując z boksów. Psy ścigają sie po torze o długości od ok. 300 - 500m, startuje do 6 psów, biegną za wabikiem poruszającym sie po specjalnej szynie lub, na lince przechodzącej przez bloki.Redakcja

powrót