Poradnik - ostatnio dodane porady

Wybierz rasę:

"Sophie, wróć!" Historia psa-rozbitka - Emma Pearse

"Sophie, wróć!" Historia psa-rozbitka" - Emma Pearse ,
przełożyła:
Katarzyna Skawran

Premiera odbyła się 11 czerwca 2012

Historia Sophie odbiła się głośnym echem na całym świecie.

Sophie, młoda suczka należąca do rasy australijskich psów pasterskich, w czasie rejsu po oceanie, gdy niespodziewanie zrywa się wiatr, wypada za burtę. Zrozpaczeni właściciele są przekonani, że stracili ją na zawsze. Kiedy po kilku miesiącach dowiadują się, że ktoś próbuje schwytać dzikiego psa, dostrzeżonego na jednej z okolicznych bezludnych wysp, rodzi się w nich nadzieja...
Czy to możliwe, że Sophie przepłynęła pełne rekinów wody i przetrwała samotnie na tropikalnej wyspie? Czy wróci do tęskniącej za nią rodziny?

To pełna ciepła, wzruszająca opowieść o miłości, lojalności i niezwykłej przyjaźni psa i człowieka.

Sophie, wróć!


Emma Pearse jest australijską dziennikarką, przez ponad dziesięć lat pracowała w Nowym Jorku, pisała dla amerykańskich magazynów New Yorker, Financial Times i Village Voice. Obecnie mieszka na zmianę w Australii i USA. To jej pierwsza książka.

Wakacje za pasem, a z nimi na pewno pojawią się doniesienia o bezpańskich zwierzakach, błąkających się przy poboczach dróg czy zagajnikach. Część z nich to ofiary ludzkiej bezduszności – gdy właściciele chcą wyjechać na wakacje, a czworonożny domownik bywa wtedy przeszkodą, porzuca się go wtedy jak niepotrzebną zabawkę. Inny problem dotyczy zwierząt, które towarzyszą opiekunom podczas urlopu, ale niedopilnowanie, zagubione w nowych dla nich warunkach, bez zabezpieczenia w postaci smyczy czy wszczepionego chipa, giną lub uciekają, płacąc ogromną cenę za niefrasobliwość właścicieli.
Na ich los chcemy zwrócić uwagę książką opowiadającą o psie, który co prawda został zabrany przez właścicieli na rejs, ale podczas nagłej zmiany pogody, w żaden sposób niezabezpieczony, zniknął z pokładu. Miał przy tym więcej szczęścia niż inne psy, bo został (choć po wielu miesiącach perturbacji) odnaleziony i uratowany.
Lekki, zabawny i optymistyczny wydźwięk książki opisującej prawdziwą historię Sophie sprawia, że można ją potraktować jako świetną lekturę na wakacje, która dostarczy nie tylko rozrywki, ale i porcji wiedzy na temat psów i ich zachowania.
Na uwagę zasługuje również fakt, iż dzielna suczka wzbudziła zainteresowanie australijskich mediów, stając się bohaterką wielu doniesień.

Wydawnictwo Naukowe PWN przeznacza 1 zł z każdego sprzedanego egzemplarza tej książki na wsparcie warszawskiego schroniska Na Paluchu, w którym podczas wakacji o wzrasta liczba zwierząt przebywających zwierząt (choć – na szczęście - jednocześnie wzrasta też liczba ich adopcji).


„Wzruszająca, zachwycająca historia o tym, jak rozpieszczony szczeniak zmienił się w wytrzymałego, nieustraszonego – i mającego dużo szczęścia – superpsa. Spodoba się miłośnikom psów i amatorom przygód z całego świata”.
Publishers Weekly

„Ta opowieść o psiej wierności i sile więzi między człowiekiem a psem jest równie czarująca jak jej bohaterka o niebieskiej sierści. To gratka dla psiarzy”.
Kirkus Reviews
Wydawnictwo Naukowe PWN

powrót