Turystyka - Porady turystyczne


WAKACJE Z PSEM

Wakacje z psem to niekonwencjonalna forma spędzania czasu wolnego, to filozofia polegająca na postrzeganiu zwierzęcia jako stylu życia: pretekst do poznawania nowych miejsc przyjaznych ludziom i zwierzętom. Od kilku lat wakacje z psem organizuje katowicki ośrodek PRESTOR. Impreza ma już charakter cykliczny i nosi nazwę "ZJAZDOG".

WAKACJE Z PSEM


W czerwcu tego roku odbyły się już piętnaste warsztaty tego typu. Tym razem ZJAZDOG miał miejsce w Puszczy Noteckiej w okolicach Sierakowa. W imprezie uczestniczyło 20 osób z psami, o które troszczyła się kadra: instruktorzy oraz trenerzy. Wśród psich uczestników były psy rasowe: briardy, beagle, czechosłowacki wilczak, labradory oraz mieszańce.

WAKACJE Z PSEMOrganizatorzy przygotowali bardzo napięty program. Wśród atrakcji znalazły się sporty z psem np. dogtrekking, jazda z psem na rowerze, tor przeszkód dla psów
a nawet nocne manewry, podczas których uczestnicy, wyposażeni w latarki czołówki, mieli znaleźć 16 punktów kontrolnych.

WAKACJE Z PSEMNie zabrakło również zajęć z zakresu posłuszeństwa, psich sztuczek oraz ćwiczeń… w wodzie. Jednak największą niespodzianką był PSIATLON. To zawody na czas obejmujące trzy kategorie – wodę, bieg i jazdę na rowerze. Warunkiem udziału była oczywiście obecność psa! I tak to pan i pies najpierw opływali wspólnie bojkę na jeziorze, potem jechali na rowerze przez las i biegli przez puszczę, aby dotrzeć do upragnionej mety gdzie czekały nagrody i puchary dla zwycięzców.

WAKACJE Z PSEM


WAKACJE Z PSEM


ZJAZDOG trwał tydzień. Stał się niezapomnianym wspomnieniem dla wszystkich, którzy wzięli w nim udział. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia z wydarzenia ...
Kolejne warsztaty wyjazdowe z psem ośrodek PRESTOR organizuje już we wrześniu.

WAKACJE Z PSEM


WAKACJE Z PSEM


Właścicieli zainteresowanych aktywnym spędzaniem czasu z psem -
zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami na stronie organizatora: www.prestor.plpowrót