Turystyka - Porady turystyczne


Zwierzak w samolocie – poradnik Pasażera

Lato w pełni, a tym samym środek wysokiego sezonu w branży turystycznej, w tym również lotniczej. A co to oznacza? Częstsze niż w innych miesiącach roku podróże, wiele osób wybiera się na wakacje ze swoimi pupilami – przede wszystkim psami i kotami. Warto zapoznać się z poradnikiem prezentowanym przez portal lotniczy Pasażer.com, dzięki któremu zainteresowani dowiedzą się szczegółów na ten temat. Prezentowane są wymogi najpopularniejszych linii lotniczych w tym zakresie.

Po pierwsze – należy zwrócić uwagę na to, że niw wszyscy przewoźnicy zezwalają na przewożenie zwierząt, jeśli jest to jednak możliwe, warto zapoznać się z informacjami na ten temat prezentowanymi w ramach regulaminów na stronach internetowych poszczególnych linii lotniczych.

W jakie dokumenty należy się zaopatrzyć?

Jak podpowiada Pasażer.com – będą to: aktualna książeczka szczepień, zaświadczenie od weterynarza, a w przypadku podróży po Europie dodatkowo: paszport zwierzęcia (zgodny ze standardami unijnymi), zwierzę musi też mieć wszczepiony mikroczip albo czytelny tatuaż. Wybierając się do Szwecji, Wielkiej Brytanii, Irlandii i na Maltę pamiętajmy o dodatkowych badaniach (testy na poziom przeciwciał).powrót