Poradnik - ostatnio dodane porady

Wybierz rasę:

Mistrzostwa Mazowsza w Dogtrekkingu - relacja z zawodów, które odbyły się 07.07.2012

Blisko 70 psów różnych ras wraz z opiekunami wzięło udział w Mistrzostwach Mazowsza w Dogtrekkingu, które odbyły się w sobotę 7 lipca w Budach Iłowskich k. Sochaczewa. Na starcie stanęli uczestnicy z całej Polski, w tym również mieszkańcy Ziemi Sochaczewskiej.


Mistrzostwa Mazowsza w DogtrekkinguDominowały syberyjskie husky i alaskan malamute, ale wśród psiaków biorących udział w zawodach znalazły się również beagle, golden i labrador retrievery, west highland white teriery, maleńkie yorkshire teriery, pinczery miniaturowe oraz niezwykle oddane psy wielorasowe. Oprócz nich można było spotkać także przedstawicieli mniej znanych ras – na Mistrzostwach obecny był także reprezentant rasy eurodog - specjalnej mieszanki ras wyhodowanej specjalnie do psich zaprzęgów, czy Nova Scotia Duck Tolling Retriever.

Mistrzostwa Mazowsza w DogtrekkinguMimo ponad trzydziestostopniowego upału bardziej doświadczeni i wytrenowani zawodnicy wyruszyli na trasę profesjonalną MID, która liczyła blisko 30 kilometrów. Ci uczestnicy, którzy dopiero rozpoczynali swoją przygodę z taką formą turystyki – wybierali natomiast krótsza trasę Hobby o długości 10 kilometrów. Dużą część trasy zawodnicy pokonywali biegiem, a w prowadzeniu czworonogów pomagały specjalne pasy biodrowe i uprzęże.

Mistrzostwa Mazowsza w DogtrekkinguNa trasie MID dominowały Patrycja Bereznowska i suczka Łapa z Ossowa, które wbiegły na metę w rewelacyjnym czasie 3:29:50! Tuż za nimi triumfowali Łukasz Rakowski z Nesti z Łodzi oraz Małgorzata i Marek Dzięgielewscy z Chesterem z Dłużniewa k. Płońska.
Podium w klasie Hobby zostało zajęte przez mieszkańców Warszawy: na pierwszym miejscu dobiegli Mateusz Polkowski z Tabasco oraz w kolejności: Paulina Pyrowicz z dwoma suczkami Pajką i Korbą i Katarzyna Świerczyńska z Fliką.

Wydarzenie odbyło się dzięki współpracy wielu partnerów. Głównym organizatorem był Mariusz Kostrzewa, ubiegłoroczny brązowy medalista Mistrzostw Świata w psich zaprzęgach, a wspierali go firma Mars Polska oraz Gościniec Almara i MOSiR Sochaczew.
O promocję swoich terenów zadbały Urzędy: Miasta Sochaczew, Gminy Iłów, Gminy Młodzieszyn i Starostwo Powiatu Sochaczewskiego.

powrót