Turystyka - Porady turystyczne


Porady: 1 do 10 z 11 wyświetlane po 10
poprzednia 1 2 następna

Czy ja podróżuję z pieskiem czy bez pieska? - poradnik eSKY.pl

Parafrazując reklamę miłośnicy zwierzaków pytają: „Czy ja podróżuję z pieskiem czy bez pieska?”. Zastanawiają się czy jadąc na wakacje mogą zabrać ze sobą swoje pupile czy też muszą powierzyć je komuś, kto zgodzi się sprawować nad nimi opiekę. Niektórzy traktują swojego podopiecznego, jak członka rodziny i niechętnie rozstają się z nim na czas podróży. Internetowe Centrum Podróży eSKY.pl radzi, jakie kroki podjąć by móc zabrać zwierzaka na wakacje.

czytaj całość »


Zwierzak w samolocie – poradnik Pasażera

Lato w pełni, a tym samym środek wysokiego sezonu w branży turystycznej, w tym również lotniczej. A co to oznacza? Częstsze niż w innych miesiącach roku podróże, wiele osób wybiera się na wakacje ze swoimi pupilami – przede wszystkim psami i kotami. Warto zapoznać się z poradnikiem prezentowanym przez portal lotniczy Pasażer.com, dzięki któremu zainteresowani dowiedzą się szczegółów na ten temat. Prezentowane są wymogi najpopularniejszych linii lotniczych w tym zakresie.

czytaj całość »


WAKACJE Z PSEM

Wakacje z psem to niekonwencjonalna forma spędzania czasu wolnego, to filozofia polegająca na postrzeganiu zwierzęcia jako stylu życia: pretekst do poznawania nowych miejsc przyjaznych ludziom i zwierzętom. Od kilku lat wakacje z psem organizuje katowicki ośrodek PRESTOR. Impreza ma już charakter cykliczny i nosi nazwę "ZJAZDOG".

czytaj całość »


Wakacje bezpieczne dla psa - uwaga na kleszcze i inne pasożyty

Chętnie spędzamy wakacje wspólnie ze swoimi zwierzakami. Często jednak nie zdajemy sobie sprawy jakie niebezpieczeństwa grożą naszym pupilom w czasie podróży oraz w jakich częściach Europy występuje szczególne ryzyko zarażenia chorobami rozprzestrzenianymi przez pasożyty zewnętrzne.

czytaj całość »


Jak latać ze zwierzętami - komunikat lotniska w Pyrzowicach

Katowickie lotnisko w Pyrzowicach przypomina w specjalnym komunikacie o zasadach dotyczących transportu zwierząt drogą lotniczą. Kwestie te są uregulowane w rozporządzeniu (WE) Parlamentu Europejskiego i Rady nr 998/2003 r., które dotyczy przewożenia drogą lotniczą zwierząt towarzyszących w celach niehandlowych. Polska oraz większość krajów Unii Europejskiej nie zezwala na przywóz psów, kotów, fretek w wieku poniżej trzeciego miesiąca życia.

czytaj całość »


Bezpieczne wakacje z psem - radzi lek. wet. Artur Dobrzyński

Wakacje coraz bliżej. Już wkrótce całą rodziną, nie wyłączając psa, wyruszymy na zasłużony odpoczynek. Niestety sezon urlopowy to również okres intensywnych ataków kleszczy, komarów, meszek i pcheł. Potrafimy się przed nimi bronić, mając całą gamę różnych środków do wyboru. Ale czy wiemy jak ochronić przed nimi naszego psa?

Wysokie temperatury i duża wilgotność powietrza to idealne warunki dla rozwoju ektopasożytów. W związku z tym, że początek lata był ciepły i deszczowy, możemy spodziewać się nie tylko inwazji komarów, lecz również zwiększonej aktywności kleszczy.

czytaj całość »


Pies w samochodzie, pies w pociągu - praktyczne porady.

Pies w samochodzie

Zmiana miejsca jest dla wielu psów dużym stresem. Są takie psiaki, które uwielbiają podróż samochodem, inne mają chorobę lokomocyjną. Im bardziej pies lubi jeździć i im lepiej radzi sobie z nowymi sytuacjami, tym łatwiejsza będzie jego adaptacja do nowych warunków. Jadąc z psem samochodem trzeba pamiętać o przepisach, które określają jasno, iż zwierzę powinno być przewożone w sposób bezpieczny tak, by nie przeszkadzało kierowcy w prowadzeniu pojazdu. Najbardziej komfortowa do przewożenia psa jest klatka z metalowych prętów, miękko wyścielona i przytwierdzona tak, żeby się nie przesuwała w czasie jazdy...

czytaj całość »


Dogwakacje stają się trendy! - Urlop z psem

Właściciele psów coraz chętniej zamiast zostawiać psa u znajomych, bądź w specjalnym hotelu decydują się na wspólne wakacje z czworonogiem. Hitem tego lata są obozy z psem i weekendowe wyjazdy szkoleniowe ze szczeniakami. Wg ankiet Ośrodka Szkolenia Psów Pastel właściciele czworonogów gotowi są wydać nawet 3000 zł na wspólne wakacje z psem. Najpopularniejsze miejsca dogwakacji w Polsce to Mazury, Beskid Śląski i bałtyckie wybrzeże.
„Obóz z psem dla całej rodziny”, „Wakacje z psem nad morzem” „Obóz maszerski dla husky”, a nawet „Pies pod żaglami”, tego typu ogłoszenia coraz częściej można znaleźć na portalach turystycznych i w biurach podróży. Rynek psiej turystyki poczuły także ośrodki szkoleniowe, które już oferują właścicielom i ich psom wspólne weekendy połączone z nauką i zabawą.

czytaj całość »


Kilka podstawowych zasad w podróży

Nic tak nie umacnia więzi między psem a jego właścicielem jak wspólne podróże. Mogą to być nie tylko dłuższe wyjazdy wakacyjne ale także i krótkie wycieczki, na które możemy wybrać się w weekend lub po pracy.

Dzięki poznawaniu nowych miejsc, pies socjalizuje się z otoczeniem, uczy się podążania za człowiekiem i przestrzegania zasad i reguł obowiązujących w ludzkim świecie. To świetny sposób na przyspieszenie nauki posłuszeństwa. W nowych miejscach, wokół nieznanych zapachów i sytuacji, pies jest maksymalnie rozproszony. Jeśli w takich warunkach będziemy w stanie nad nim zapanować, możemy być na 99% pewni, że dzięki tym doświadczeniom, pies będzie słuchał się nas w każdym miejscu.

Rutyna dnia codziennego dosięga nie tylko nas ludzi ale także nasze zwierzęta. Jeśli spacerujemy z psem zawsze w te same miejsca, z czasem pies nie musi już patrzeć na nas ani nawet nas się pilnować. Wie dokładnie, gdzie idziemy i co będziemy robić. Pies wie także kiedy spacer dobiega końca i jeśli nie jest nauczony przychodzenia na komendę, z pewnością będzie trzymał się wtedy od nas z daleka. To dlatego psy grzecznie podchodzą do nas podczas spaceru a gdy wołamy je z zamiarem powrotu do domu, udają że nas nie słyszą.

czytaj całość »


Wyjazd z psem - o czym należy pamiętać

Wakacje to czas zabaw i przyjemności. To odpoczęcie od codzienności i obowiązków. Niektórzy niestety rozumieją to dosłownie, pozbywając się np. obowiązku zadbania o swojego psiaka podczas urlopu, po prostu porzucając go lub oddając do schroniska. Jeśli nie chcemy lub nie możemy spędzić wakacji ze swoim psem możemy zostawić go pod dobrą opieką w hotelu dla psów. Można jednak wakacje z psem spędzić miło, poświęcając temu niewiele więcej czasu.

czytaj całość »


poprzednia 1 2 następna