Poradnik - rasa Bloodhound

Wybierz rasę:

Porady: 81 do 90 z 118 wyświetlane po 10

Zatrucie cebulą u psów

Wiele z pokarmów przyjmowanych przez człowieka jest trujących dla zwierząt. Pies może zatruć sie między innymi cebulą ale także czekoladą lub rodzynkami.
Trująca jest zarówno cebula surowa, jak i gotowana. Substancje toksyczne to dwusiarczki, które powstają podczas przemian zachodzących w przewodzie pokarmowym zwierząt.

Podpis


Objawy:
Objawy zatrucia mogą się pojawić, gdy zwierzę zje ilość cebuli większą niż 0,5% jego masy ciała (dla psa ważącego 10 kg - 50 gram!). Zjedzenie dużej ilości cebuli może prowadzić nawet do śmierci!


Intensywność objawów zależy od ilości zjedzonej cebuli oraz od osobniczej wrażliwości zwierzęcia na zatrucie. Jeżeli zwierzę systematycznie jest karmione cebulą w małych ilościach, możliwy jest przebieg bezobjawowy, z laboratoryjnie widoczną niezbyt nasiloną anemią. W tych przypadkach pies/kot nadrabia ubytek krwi zwiększoną produkcją krwinek czerwonych w szpiku kostnym.

czytaj całość »


"Kliker - skuteczne szkolenie psa" - Karen Pryor

b>"Kliker - skuteczne szkolenie psa" - Karen Pryor

Dzięki tej książce dowiesz się, dlaczego pomyłki najlepiej jest ignorować, dlaczego karanie nie przynosi pożądanych efektów i dlaczego twój pies rozumie język „kliknięć” lepiej niż jakikolwiek inny.

Podpis

czytaj całość »


Mokry problem - nauka załatwiania się

Po męczącym dniu, wracamy do domu i chcemy tylko odpocząć. Nasz pies wita nas szczęśliwy, ale już od progu widzimy, że coś nie jest w porządku. No tak! Znowu mokra plama na dywanie!
Co z tym fantem zrobić? Skarcić psa? Wsadzić mu nos w kałużę? Ograniczyć ilość wody w misce?
Żaden z powyższych pomysłów nie jest dobry i zdecydowanie odradzam ich stosowanie.

Po pierwsze – Nie karć!

czytaj całość »


Przedszkole dla szczeniąt - co powinien umieć 12 tygodniowy szczeniak

Czy warto iść ze szczeniakiem do psiego przedszkola i kiedy?

To pytanie często pojawia się w rozmowach z opiekunami szczeniaków. Czego można oczekiwać od psiego przedszkola i na co zwracać uwagę dokonując jego wyboru?

Wczesny okres życia szczeniaka pomiędzy 3 i 12 tygodniem życia (niektórzy autorzy piszą, że do 16 tygodnia) nazywa się okresem socjalizacji. Jest to czas, w którym mały pies uczy się reagować na wszystkie bodźce i sytuacje, które mają dla niego kluczowe znaczenie.

Uczy się komunikacji z innymi psami, ludźmi, zapoznaje się ze światem i z otoczeniem.

czytaj całość »


Żywienie starszych psów

Pewnie każdy właściciel psa stanął (lub stanie) przed dylematami związanymi ze starością swojego ulubieńca. Teraz trochę bardziej szczegółowo chciałabym zająć się tematem żywienia starzejących się psów.

czytaj całość »


Jak nauczyć psa pływać?

Wiele osób jest przekonanych, że wystarczy wrzucić psa do wody i będzie pływać. Tak jednak nie jest. Niektóre psy po takim przeżyciu panicznie wręcz boją się wody i uciekają jak najdalej od niej.

czytaj całość »


„Życie z Merlem” - Ted Kerasote

Po sukcesie książek „Psi rok” i „Dobry pies” ukazała się kolejna pozycja z tej serii - „Życie z Merlem”

czytaj całość »


"MÓJ PRZYJACIEL HENRY" - Nuala Gardner

"MÓJ PRZYJACIEL HENRY" z serii zapach pomarańczy

Niezwykła historia autystycznego chłopca i psa, który otworzył drzwi do jego świata.
Podpis

amie i Nuala Gardner nie byli zwyczajnymi rodzicami, którzy po prostu postanowili kupić do domu zwyczajnego psa. Ich synek cierpiał na wyjątkowo ciężką postać autyzmu, reagując straszliwymi napadami złości na najmniejsze odstępstwo od codziennej rutyny. Stan dziecka niszczył życie rodzinne. Gardnerowie każdą chwilę poświęcali na próby dotarcia do zamkniętego w autystycznym świecie Dale’a, by przyjść mu z pomocą, której tak rozpaczliwie potrzebował.

czytaj całość »


Jak ocenić charakter naszego psa?

Aby dobrać sposób postępowania i szkolenia do naszego psa musimy najpierw odpowiedzieć sobie na pytanie: z jakim typem psa mamy do czynienia? Jaki ma charakter i temperament, co go motywuje, a co straszy?

Wyobraźmy sobie że nagle w kuchni spada nam pokrywka robiąc duży hałas. Jeden pies zaledwie podniesie głowę i widząc, że nic się nie stało spokojnie zaśnie. Inny podbiegnie sprawdzić, czy razem z pokrywką nie spadł przypadkiem rosół. Jeszcze inny ucieknie w najdalszy kąt mieszkania i będzie się trząsł ze strachu.

czytaj całość »


Niedoczynność tarczycy u psów

Niedoczynność tarczycy u psów jest dość często spotykana chorobą endokrynologiczną psów. Dotyczy najczęściej zwierząt w średnim wieku i rasowych. Spośród ras predysponowanych do tego schorzenia wymienić należy golden retrievery, dobermany, setery irlandzkie, boksery, sznaucery miniaturowe, jamniki i cocker spaniele.

czytaj całość »