Atlas psów - lista ras: Seter lrlandzki

 

Seter lrlandzki


Dane ogólne
Długość życia: 12-17 lat
Pies wzrost: 65-74 cm
Pies waga: 25-37 kg
Suka wzrost: 63-68 cm
Suka waga: 23-30 kg


Informacje o rasie
Wzorzec rasy »
Hodowcy »
Reproduktory »
Ogłoszenia - szczeniaki/psy »
Porady i artykuły »
Mini galeria
Galeria zdjęć »
Filmy »

Cechy tej rasy:Opis rasy:
Eleganckie, żywe, inteligentne, kontaktowe, czułe, kochające przebywanie w towarzystwie człowieka i współpracę z nim. Bardzo łatwo akceptujące wszystkie domowe zwierzęta. Delikatne w stosunku do dzieci i bardzo łatwo podporządkowujące się, pod warunkiem, że nie pozwoli im się „wejść na głowę”.

Seter Irlandzki to pies kochający długie spacery, rowerowe wycieczki, wakacyjne wyjazdy nad morze lub jeziora. Seter jest wtedy najszczęśliwszy, kiedy po powrocie ze wspólnej przechadzki może położyć głowę na nogach pana i przebywać w towarzystwie ukochanej rodziny.

Seter późno dojrzewa i często wydaję się, że młody rozbrykany szczeniak nigdy nie spoważnieje. Jest to niesprawiedliwy osąd, gdyż w wieku 2,5 / 3 lat prawie każdy pies osiąga charakterystyczną dla rasy stabilność, nigdy jednak nie będzie to pies ślepo wykonujący rozkazy, gdyż nie pozwala mu na to temperament i wybitna inteligencja. On zawsze będzie próbował coś dla siebie utargować. Ponieważ jest przy tym przeuroczy i słodki, często pozwalamy mu na wszystko. Stary, doświadczony pies, potrafi niemalże telepatycznie odbierać swojego właściciela i takiego psa nigdy się po jego odejściu nie zapomina.
Jadwiga Konkiel
"Arisland"


Mini galeria