Poradnik - ostatnio dodane porady

Wybierz rasę:

Porady: 171 do 180 z 180 wyświetlane po 10
poprzednia 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 18 następna

"Dlaczego psy piją wodę z toalety?" - Marty Becker, Gina Spadafori

NOWOŚĆ z 7 MAJA 2007
101 odpowiedzi na najbardziej kłopotliwe pytania dotyczące zagadkowych, tajemniczych, a czasem nawet odrażających zachowań naszych ulubieńców.

"Dlaczego psy piją wodę z toalety?"
Ponieważ są psami ...
Dlaczego psy piją wodę z toalety?
To właśnie dlatego psy piją wodę z toalety, szczekają, kiedy odbierasz telefon, obwąchują się pod ogonami, dostają szału na widok listonosza, wskakują na ciebie, żeby się przywitać, i tarzają się w różnych "świństwach".
Wszystko to ma dla nich głęboki sens, a kiedy przeczytasz tę książkę, zrozumiesz nawet te najdziwniejsze w Twoim odczuciu zachowania. Znawcy zwyczajów zwierząt domowych Marty Becker i Gina Spadafori zabiorą Cię w podróż po niezwykłym psim świecie. To wcale nie takie dziwaczne miejsce, jak czasami mogłoby się wydawać a im lepiej zrozumiesz swojego psa, tym bardziej go pokochasz.

czytaj całość »


Pobaw się ze swoim psem

Psy tak jak i ludzie lubią się bawić. My mamy urlopy i wakacje, a psy muszą polegać tylko na naszej dobrej woli. Zabawa to ważny element życia psa, niezbędny dla jego prawidłowego rozwoju fizycznego i psychicznego. W czasie zabawy psy uczą się ważnej dla nich umiejętności, czyli “psiej etykiety”.

czytaj całość »


Agresja u psów – fakty i mity

O psach agresywnych słyszymy często, zbyt często. Czy jednak rozumiemy co znaczy słowo agresja? Agresja to zachowanie agonistyczne, instynktowne, będące reakcją na innego osobnika w trakcie konfrontacji. Pierwszym faktem jest więc to, że podstawy agresji są naturalne i agresja, podobnie jak ucieczka, groźba czy uległość, pomaga zwierzęciu przetrwać sytuacje zagrażające jego zdrowiu lub życiu. Wybór reakcji zależy od przeprowadzonej przez psa oceny poziomu zagrożenia.

czytaj całość »


Wpływ psa na zdrowie człowieka - badania.

Specjaliści różnych dziedzin medycyny coraz częściej przyznają że obecność psa może mieć bardzo pozytywny wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne człowieka. Badaniem tego wpływu jako jedna z pierwszych zajęła się amerykańska organizacja “Delta Society” założona w 1977 roku, jako misję obierając poprawę zdrowia człowieka poprzez jego kontakt ze zwierzętami serwisowymi oraz terapeutycznymi. Badania* przez nią przeprowadzone wykazały szereg bardzo interesujących a czasami wręcz zaskakujących wniosków.

czytaj całość »


Zrozumieć psa. Jaki właściciel, taki pies...

Widząc nieszczęśliwego psa i jego właściciela zadaje sobie zawsze jedno pytanie: co przyczyniło się do ich złych relacji? Może zabrakło czasu, pieniędzy, wyobraźni człowieka, a może przyczyna była inna?

czytaj całość »


Lęk przed burzą i fajerwerkami

Gdy zbliża się Nowy Rok a wraz z nim szaleńcze zabawy sylwestrowe dla naszych psów często jest to jednoznaczne z pojawieniem się ogromnego strachu.
To co jest dla nas źródłem rozrywki i zabawy nie jest niestety tym samym dla naszych zwierzaków. Towarzyszące wielkim zabawom fajerwerki są najczęściej źródłem lęku i paniki u naszych pupili. Psy odbierają hałas związany z odgłosem petard, fajerwerków a także burzy jako ogromne nieznane im dotąd zagrożenie. Towarzyszy temu więc naturalne chęć ucieczki i chowanie się w przeróżne kryjówki.

czytaj całość »


Kleszcze u psów - dręczący problem

Nadeszła wiosna a wraz z nią obudziły się do życia największe wampiry XXI wieku – kleszcze. Są to drobne pajęczaki żyjące w lasach, parkach, zakrzewionych łąkach. Kleszcze z drzew opadają niczym komandosi na plecy naszych pupili. Następnie poszukują najdelikatniejszych rejonów skóry aby mogły się przyssać i napoić ciepłą krwią. Jak z nimi walczyć...

czytaj całość »


Udar cieplny u psa

Po długiej zimie na którą wszyscy tak narzekali nadeszła wiosna a potem przyjdzie gorące lato. Niestety lato i związane z nim upały są śmiertelne dla wielu naszych zwierzaków. Co roku w wyniku udarów cieplnych i słonecznych ginie wiele psów. Jakie są objawy udaru, jak zapobiec przegrzaniu, w jaki sposób postępować przy udarze....

czytaj całość »


Psie sporty

Przegląd podstawowych psich sportów

czytaj całość »


Sztuka wystawiania na przykładzie Amstaffów

Ktoś kiedyś powiedział ,że wygrana wystawa to w 50 procentach eksterier zwierzęcia /jego ogólny wygląd/ a reszta to odpowiednie pokazanie go w ringu. Całkowicie się z tym zgadzam. Nawet najpiękniejszy pies wystawiony nie fachowo w ringu nie ma szans na zwycięstwo.

czytaj całość »


poprzednia 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 18 następna