Poradnik - ostatnio dodane porady

Wybierz rasę:

Porady: 71 do 80 z 180 wyświetlane po 10
poprzednia 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... 18 następna

Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych (CACIB) - Poznań, 8.11.2009 - wyniki

Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych (CACIB) odbyła się w Poznaniu w dniu 8 listopad 2009 Oragnizatorem wystawy był Związek Kynologiczny w Polsce Oddział w Poznaniu.

Do finałów stawały psy i suki mające tytuł Zwycięzcy Rasy a tym samym Zwycięzcy Polski.

Na zakończenie wystawy najbardziej wyczekiwany był moment wyboru najpiękniejszego psa wystawy - BEST IN SHOW.

czytaj całość »


Wykład Jacka Gałuszki w Poznaniu: o pozytywnych metodach szkolenia psów - "Kocha, lubi, nie szanuje. Jak nawiązać współpracę z psem i zyskać jego szacunek?"

Kocha, lubi ale nie szanuje. Jak nawiązać współpracę z psem i zyskać jego szacunek?
21 listopada w Poznaniu odbędzie się pierwszy z cyklu wykładów o pozytywnych metodach szkolenia psów, organizowanych pod patronatem szkoły Wesoła Łapka. Sobotnie spotkanie poprowadzi Jacek Gałuszka, jeden z najbardziej znanych ekspertów w tej dziedzinie.
Doświadczeni trenerzy i eksperci wyjaśnią, w jaki sposób uczyć psa metodami pozytywnymi, z wykorzystaniem klikera i głosu. Omówią takie zagadnienia jak komunikacja pies - człowiek, wpływ środowiska na uczenie się psa, budowanie więzi z czworonogiem i odpowiedzialne, świadome przewodnictwo.

czytaj całość »


Antykoncepcja u psów

Antykoncepcja u suk

U psów antykoncepcja jest ważnym czynnikiem kontroli urodzeń, co jest szczególnie ważne dla właścicieli, którzy nie planują zwiększenia liczby domowników, co często wiąże się też z brakiem warunków. W Klinice Weterynaryjnej THERIOS w Myślenicach dostępne są wszelkie dopuszczone metody, niemniej bardzo dokładnie staramy się nakreślić wszystkie wady i zalety poszczególnych metod.


Szczenie

czytaj całość »


Światowa Wystawa Psów Rasowych 2009 - wyniki i zdjęcia (8-11.10.2009 Bratysława)

Światowa Wystawa Psów Rasowych odbyła się w dniach 8-11 października 2009 w Bratysławie na Słowacji.

W każdej z ras wybrano najpiękniejszego jej przedstawiciela, który później reprezentował rasę w konkurencjach finałowych. Najpiękniejszy Dorosły Pies w Rasie oraz Najpiękniejsza Dorosła Suka w Rasie dostawali szczytny tytuł "Zwycięzcy Świata", Najpiękniejszy Junior w psach i sukach dostawał tytuł "Młodzieżowy Zwycięzcy Świata" a najlepszy weteran tytuł "Zwycięzcy Świata Weteranów". To najwyższe odznaczenia w skali ocen psów rasowych!!! Zwycięzcy ras walczyli o podium w swojej grupie FCI, a z kolei zwycięzcy grup konkurowali o tytuł Najpiękniejszego Psa Wystawy (Best In Show).

czytaj całość »


"Sztuka ścigania się w deszczu" - Garth Stein

Enzo bardzo kocha Denny’ego. Kiedy po długiej chorobie umiera żona Denny’ego, teściowie pragną odebrać mu prawa do opieki nad córką, a jego kariera zawodowa i finanse są w opłakanym stanie, Enzo wspiera go, pociesza i doradza mu, jak umie. Jest tylko jeden problem: Enzo nie potrafi mówić, choć bardzo by tego chciał. Bo Enzo to… pies. Lecz pies nie byle jaki: inteligentny, pełen współczucia i pewien, że w następnym wcieleniu powróci na ziemię jako człowiek. A przy okazji znakomity, wnikliwy narrator nowej powieści Gartha Steina, pt. Sztuka ścigania się w deszczu. Taki dobór narratora pozwolił autorowi na wydanie wyjątkowo głębokiego osądu na temat ludzkiej natury – Enzo, nieskażony cywilizacją, kierujący się instynktem i węchem, zachowuje obiektywizm i lepiej zdaje sobie sprawę z uczuć swojego pana i innych ludzi niż oni sam.

Sztuka ścigania się w deszczu

czytaj całość »


"Wszystko, co usłyszałem od moich psów" - Jon Katz

Pies jest psem... Niestety niektórzy właściciele zapominają o tej prawdzie, przypisując swoim zwierzętom ludzkie cechy i wymagając od nich reakcji i zachowań właściwych człowiekowi. Zdaniem Jona Katza ta prosta zasada ma fundamentalne znaczenie w tworzeniu dobrej relacji pomiędzy psem i jego właścicielem...

Wszystko, co usłyszałem od moich psów

czytaj całość »


III Edycja Pucharu Europy w Bikejoringu odbędzie się w rozszerzonej formule 3-4.10.2009 w Rembertowie

Klub Sportu Psich Zaprzęgów "Grey" zaprasza na kolejne zawody z cyklu Bikejoring Cup w nowej lokalizacji w warszawskim Rembertowie.

Bikejoring

czytaj całość »


Uwaga: Masz zwierze - warto pomyśleć o wykrywaniu i leczeniu chorób odzwierzęcych

Dr med. wet. Bogumił Wojnowski twierdzi iż warto pomyśleć nie tylko o zdrowiu pupila, ale i o własnym. Często przebywając ze zwierzętami, pracując z nimi, prowadząc hodowlę bądź po prostu będąc ich właścicielem możemy się od nich zarazić wieloma chorobami.

Laboratorium Badania Chorób Odzwierzęcych w Gabinecie Integrum w Warszawie, ul. Bernardyńska 5, wykonuje badania metodami biofizycznymi i kwantowymi, jako pierwsze w Polsce.
Wiele obciążeń odzwierzęcych ma nietypowe objawy kliniczne i są one często niemożliwe do wykrycia metodami konwencjonalnymi.
Warto zastanowić się nad badaniami będąc rodzicem dzieci z odchyleniami emocjonalnymi: autyzm, ADHD, padaczka etc. Także przyszli rodzice i pary niepłodne!!!
Używane tutaj metody są dokładniejsze. Pozwalają wykryć obciążenia nabyte jak i wrodzone, które zmieniły genom.

Kto powienien zgłębić temat i skorzystać z wyżej wymienionych usług:
- osoby pracujące ze zwierzętami jak: rolnicy, zootechncy, lekarze, myśliwi, pielęgniarze w ZOO, pracownicy cyrków, rzeźni i sklepów miesnych oraz posiadacze zwierząt towarzyszących lub ozdobnych.

Polecamy adres:

Dr med. wet. Bogumił Wojnowski
Diagnosta elektroniczny

Tel. + 48 510 247 300
e-mail: bw@zipnet.com.pl
www.paramed.waw.pl

czytaj całość »


"Co warto wiedzieć o psie" - Dorota Sumińska

Dorota Sumińska radzi – nowa seria poradników dla wszystkich miłośników zwierząt domowych

Co warto wiedzieć o psie jest książką, zawierającą niezwykłe felietony-poradniki cenionej autorki, znawczyni psich spraw i popularyzatorki wiedzy o zwierzętach. Dorota Sumińska z właściwą sobie pasją opisuje różne problemy czworonożnych przyjaciół, a także podpowiada, jak sobie z nimi radzić. Obszerny rozdział Autorka poświęciła psiemu zdrowiu oraz relacjom
psa z innymi zwierzętami. Nie zapomniała też o codziennych drobnych problemach.


Co warto wiedzieć o psie

czytaj całość »


„Zdrowie na 4 Łapach” -już we wrześniu badania weterynaryjne za złotówkę.

1 września rusza kolejna edycja programu „Zdrowie na 4 Łapach”, poświęconego profilaktyce zdrowotnej zwierząt domowych. Organizatorami akcji są Polskie Stowarzyszenie Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt i firma Hill’s Pet Nutrition. W tym roku program, noszący nazwę „Uśmiech Pupila”, będzie skupiał się na problemie chorób przyzębia i jamy ustnej u zwierząt domowych. Przez cały wrzesień w wybranych przychodniach weterynaryjnych na terenie całego kraju, za symboliczną złotówkę właściciele czworonogów będą mogli przeprowadzić badania kontrolne swoich pupili.

czytaj całość »


poprzednia 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... 18 następna